TYPY SÁZEK

V oblasti sportovních sázek existuje obrovské množství různých a velmi zajímavých druhů sázek. Některé z těchto sázek jsou pro začátečníky vhodnější. Některé z nich jsou velmi riskantní, a proto i velmi výhodné, zatímco jiné sázky dosahují bezpečnost, ale vysokou šanci na zisk. Každá forma sázení má své výhody, na které chceme poukázat. V naší Škole sázení bychom proto chtěli detailně odprezentovat jednotlivé typy sázek. Vysvětlení na základě konkrétních příkladů, užitečné informace a tipy, jakož i mimořádně cenné strategie sázení, které by měly vést k úspěchu, by také neměly být zapomenuty!

Lesedauer: 2 min

Jaké jsou standardní sázky?

Ve zkratce, jednoduchá sázka, kombinovaná sázka a systémová sázka jsou často nazývány i standardní sázky. Je jednoduché vysvětlit, proč je tomu tak. Tyto tři typy sázek jsou základem sportovního sázení. Považují se za klasiku a mají dlouhou tradici. Tyto tři standardní sázky lze nazvat i základními typy sázek, protože všechny (speciální) sázky, které prezentujeme v naší škole sázení, mohou být provedeny jako jednoduchá sázka, kombinovaná sázka nebo systémová sázka. Tyto tři druhy sportovního sázení jsou základním pilířem sportovních sázek. Hlavním rozdílem mezi těmito třemi pilíři je rozsah sázení: při jednoduché sázce se tipuje na jednu událost, jak naznačuje i její název. Při kombinované sázce se kombinují minimálně dvě sportovní sázky. Příslušné kurzy se pak násobí, tedy akumulují (proto se sázka nazývá i akumulovaná či akumulační). Pouze pokud jsou všechny tipy správné, kombinovaná sázka vyhraje. Systémová sázka je na druhé straně složitější (proto se nazývá i rozpisová). Skládá se z různých kombinací (kombinovaných sázek). Výpočet zisku je o něco komplikovanější ve srovnání s ostatními dvěma standardními sázkami. Samozřejmě, dále vám přinášíme rozsáhlé vysvětlení!

Jaké jsou speciální sázky?

Speciální sázky jsou jednotlivé specifické varianty sportovních sázek. Jsou to sázky v pravém slova smyslu, zatímco standardní sázky možná víceméně považovat za typy způsobu sázení. Různé speciální sázky, jako jsou sázky na góly, sázky na výsledek, sázky na poločas, sázky s dvojitou šancí nebo handicapové sázky (handikapy), mohou být uzavřeny jako jednoduchá sázka, kombinovaná sázka nebo systémová sázka. Tyto formy sázek se místy liší výrazně, místy jen částečně. Některé jsou zaměřeny na konkrétní sporty, jako je např. fotbal. Ostatní jsou víceméně obecným pojmem: live sázky živě nebo dlouhodobé sázky jsou příkladem toho. Také sázka na střelce může být například vytvořena "normálně", interaktivně nebo mezisezóně. Pravděpodobně už máte představu, o čem to celé je. Samozřejmě, podrobněji vám představíme různé druhy speciálních sázek!

Jaké možnosti sázek existují?

Je třeba ještě vysvětlit, jaké jsou tzv. sázkové možnosti (způsoby). Hovoříme o možných výsledcích umístěných tipů. Pokud sportovní událost, jako například tenisový zápas, má vždy vítěze a poraženého, mluvíme o sázce 1-2 (2-way). Znamená to, že existují celkem 2 možné výsledky (vyhraje hráč 1 nebo vyhraje hráč 2). V 1-X-2 sázce (3-way), kterou lze nalézt například v tipech na fotbalové akce, výsledek může mít tři různé výsledky (výhra týmu 1, výhra týmu 2, nebo remíza). Fungují na základě známého principu 1X2. Vítězství více způsoby – vícenásobné sázky (multiple-way) fungují trochu jinak, než se na první pohled zdá. Patří mezi ně nejen sportovní akce, které mají více než tři různé možné výsledky, ale i sázky, ve kterých sázíte na řadu výsledků ve stejném tipu. Takže vícenásobná sázka skutečně sestává z více sázek. Jednotlivé speciální sázky se dají rozdělit i na sázky systémem 2-way nebo 3-way: sázky nad/pod (over/under), sázky s asijskými handicapy (handicapové sázky) nebo tzv. sázky "head-to-head" jsou například klasické 1-2 sázky. Sázky na poločas/konečný výsledek patří na druhé straně mezi 1-X-2 sázky.

nach oben