Sázení se strategií Marginale

Strategie sázení Martingale nepochází ve skutečnosti z oblasti sportovních sázek, ale ze světa hazardních her, a proto je již známá z kasina. Dnes si mnozí fanoušci sportovních sázek půjčují tuto strategii a využívají ji na sportovní sázky. Myšlenka strategie Martingale je velmi jednoduchá: systematickým zvyšováním sázek kompenzovat prohrané sázky, abyste nakonec vždy skončili v plusu. Jinými slovy, tento přístup je vhodný pro všechny, kteří mají rádi statistiky a vypracovávají si hodnocení/výpočty a spoléhají výhradně na základní matematickou myšlenku. Vše, co potřebujete vědět o sázení s Martingale, o tom, jak tato strategie sázení funguje a o jakých nebezpečích byste si měli být jako tipér vědom při tomto systému, pro vás popíšeme níže.

Lesedauer: 3 min

Jak funguje strategie Martingale?

Martingale popisuje strategii hazardních her jako takovou, která má dlouhou tradici. Už v 18. století byla použita na hru Faro, i když nejznámější se stala v spojitosti s ruletou. Cílem této strategie: nejen rychlé dohnání škody (prohry) - ale navíc: systém slibuje stabilní růst na konci procesu hry. Klasická verze strategie Martingale, kterou popíšeme v tomto článku, je tzv. "zdvojnásobení". Jednoduchá myšlenkou: Pokud prohrajete sázku, musíte zdvojnásobit výši sázky, dokud nakonec sázku nevyhrajete. V případě výhry, hra začíná od začátku a opět se začíná se základním vkladem. Pro konkrétní příklad, zůstaňme ve světě hazardu: V našem ukázkovém případě, předpokládejme, že vsadíte v ruletě, např. 1 € na "černou". Pravidla jsou jasná: Ak vyhraje černá, dostanete od kasina dvojnásobek zpět - jestliže černá přehraje, vklad je ztracen. Řekněme, že padne červená a prohrajete. Pokud se vrátíte ke strategii Martingale, musíte na další pokus vsadit 2 €. Pokud znovu prohrajete, musíte vsadit 4 €, pokud znovu, tak 8 €, atd. Pozitivní myšlenka Martingale strategie: V případě výhry, nezáleží na tom, kolik kol před tím jste prohráli, že jednorázově ziskem s touto progresivní strategií vkladů jsou kompenzovány všechny předchozí ztráty a máte hodnotu vašeho základního vkladu zpět v kapse!

Vklad Výsledek Výhra Celková výhra
1 prohra 0 -1
2 prohra 0 -3
4 prohra 0 -7
8 prohra 0 -15
16 prohra 0 -31
32 výhra 64 +1

Je strategie Martingale aplikovatelná na sportovní sázky?

Pokud chceme využít strategii Martingale v odvětví sportovních sázek, musíme tento systém co nejlépe překlopit do tohoto odvětví. Hlavní problém je, že strategie Martingale je založena na čistě matematickém základě. Sázení či sportovní výsledky obecně – a zejména fotbalové výsledky – je možné opravdu předpovědět jen do určité míry, přičemž vycházíme ze statistik a zkušeností, ale správně vypočítat na 100 %, resp. předvídat s jistotou nevíme v žádném případě. Koneckonců, kurzy jsou pouze aproximací údajných možných výsledků zápasů. Ty nemohou být jasně definovány jako v ruletě. Na uplatnění strategie Martingale pro sportovní sázky je třeba použít minimální kurz 2.00. S nižším kurzem tato strategie prostě není použitelná. V ideálním případě byste měli zvolit 2-way sázku, v níž jsou matematické pravděpodobnosti výher 50 %, podobně jako náš příklad rulety. Vážným problémem tedy je, najít sázky s přesným kurzem 2.00 a ty na které by se mohla vztahovat klasická Martingale strategie. Začněme s idealizovaným příkladem, kde jsou kurzy vždy 2.00:

Vklad Výsledek
5 výhra
5 výhra
5 výhra
5 prohra
10 prohra
20 prohra
40 prohra
80 prohra
160 prohra
320 výhra

Nebezpečí sázení se strategií Martingale je zřejmé: I po krátké šňůře proher, šesti sázek se vyšplhá výška vaší sázky na 320 €, aby vám zajistila malý zisk ve výši 20 €. Pokud byste přestali po první prohrané sázce, která je podle našeho seznamu čtvrtá sázka, skončili byste se ziskem 10 €, a nemuseli byste vsadit více než 5 €. Obrovské riziko této strategie sázení, které nesouvisí s aktuálním výnosem, je v tabulce působivě znázorněno. Systém Martingale stojí nebo ztroskotá na vámi dostupných finančních zdrojích – a to se stane rychleji díky principu duplicity, než se původně domníváte. Pamatujte si: Když bude kurz 1.90, což je těsně pod 2.00, vaše sázka bude muset být navýšena o prohranou sázku mnohem víc než 100 % (abyste pokryli škody, a tedy ztráty).

Opak: Jaká je Anti-Martingale strategie?

Vzhledem k výše zjištěná rizika, které jsou odměněny nakonec jen malými zisky, zatímco je těžké strategii aplikovat v reálu, mnoho sportovních tipérů preferují využití Anti-Martingale strategie. Na jedné straně to znamená mnohem méně rizik a na druhé straně je mnohem jednodušší zavést tuto strategii do praxe. Opět platí minimální požadavek na kurzy 2.00. Na rozdíl od klasické strategie Martingale většinu rozdílů v kurzech lze pokrýt, co tvoří strategii výrazně jednodušší na aplikaci. Jak říká i samotný název, setkáváme se s opačným principem, jak jsme uvedli před tím: "Zisky namísto ztrát" (motto). To znamená, že v případě výhry se další sázka zdvojnásobí a v případě prohry se sázka zmenšuje na polovinu. Pokud začnete například s 10 €, vsadíte a v případě, že vyhrajete, vaše další sázka bude 20 €. Pokud vaše první sázka bude přehrána, příště vsadíte jen 5 €. Jde o extrémně obrannou sázkovou strategii. Doporučujeme vám předem si stanovit osobní cíl (výhru), kterého se budete striktně držet! Například, vždy předpokládáme kurz 2.00. Mělo by být jasné, že strategie Anti-Martingale je z dlouhodobého hlediska výnosná pouze tehdy, když nejsou prohrané více než dvě sázky v řadě! S třemi prohrané sázky za sebou je těžké vrátit se do plusu.

Vklad Výsledek Výhra Celková výhra
10 výhra 20 10
20 prohra 0 -10
10 prohra 0 -20
5 prohra 0 -25
2,50 výhra 5 -22,5
5 výhra 10 -17,5
10 výhra 20 -7,50

Při sázení se systémem Martingale nejsou důležité sportovní znalosti, ale finanční situace/sázkový rozpočet. Váš sázkový účet rozhoduje, zda je tato strategie sázení pro vás nebo ne. S touto strategií je třeba vzít v úvahu, že i poměrně malý zisk v konečném důsledku může přinést velké riziko. Myslíme si, že lepší je mít jen malou ztrátu než velkou. Částečně požadované a extrémně vysoké sázky nestojí za to! Pokud začnete s 1 €, šňůra prohraných sázek by po 10-té sázce znamenala vklad 1024 €. Pokud začnete se základní sázkou 5 €, museli byste umístit 1320 € na 9. sázku, abyste předešli ztrátě. Nezapomeňte, že v případě výhry zůstanete jen s 5 € navíc v kapse! S ohledem na všechny tyto informace důrazně doporučujeme fanouškům sportovních sázek strategii Martingale se vyhnout.

nach oben