Strategie kombinovaných sázek

Kombinované, tzv. akumulované sázky jsou v sázkové komunitě oblíbené a bezkonkurenční. Největší výhodou je, že už s malou sázkou můžete dosáhnout velké zisky. Čemu byste měli určitě věnovat pozornost v případě kombinovaných sázek a jaké sázkové strategie vám můžeme doporučit, vám ukážeme v následujícím článku.

Lesedauer: 3 min

Co byste měli zvážit v případě strategií kombinovaných sázek?

Jedna věc je jistá: kombinované sázky mají jasné výhody i nevýhody. Pro profesionálních sportovních sázkařů jsou jednoznačně výjimkou nebo dokonce absolutním "zákazem". Mnozí z nich sázejí spíše s jednoduchými sázkami. Protože na to, aby byly s nimi dlouhodobě úspěšní, je důležitý faktor štěstí a riziko je příliš vysoké. Jak jsme již uvedli v našem obecném článku o kombinovaných (akumulačních) sázkách, šance na vítězství každé jedné sázky na tiketu, jsou nejisté! I když se kurzy u tohoto typu sázek vědí rychle vyšplhat na 10 popř. i více než 20, sázkoví odborníci často nedoporučují tenhle typ sázky. Samozřejmě, určité vzrušení a zábavní faktor ve sportovních sázkách by neměly chybět, ale řekněme si, zábava je vyhrávat! Třeba také poznamenat, že jednotlivé sázkové kanceláře omezují počet tipů na kombinovanou sázku. Obvykle je limit mezi 12 až 20 tipy. Měli byste také umisťovat kombinované sázky pouze v sázkových kancelářích, které nabízejí nejlepší kurzy. Jelikož šance na výhru jsou tak minimalizovány, motto je: Když už, tak pořádně! Jelikož musíte kombinovat několik sázkových tipů a dobré hodnoty kurzů jsou rozhodující, výběr sázkové kanceláře je tu o to důležitější (jako při jednoduchých sázkách). Kromě toho by mělo být všem sázkařům jasné, že doporučujeme nabýt aktuální informace, ať už jde o formu týmů, zranění, rozestavení hry příp. jiné faktory, které mohou ovlivnit výsledek zápasu. Je pro nás důležité, abyste zvážili všechny možnosti a že jste si vědomi zvýšeného rizika v tomhle typu sázení. Samozřejmě, rozhodně vás nechceme odradit od kombinovaných sázek! Pro ty, kterým nevadí riziko, nechtějí vkládat nadměrné částky, aby dosáhly velké zisky, je tato forma sázení vhodná. Níže uvádíme slibné strategie s více sázkami, které by měly výrazně zlepšit vaše šance na výhru! Jedna rada: Kombinujte pouze ty sázky, které byste vytvořili i jako jednoduchou sázku.

Jaké strategie kombinovaných sázek lze doporučit?

Při kombinovaných sázkách jsou vzrušení a nervozita zaručeny – zejména v případě, že sázkový tiket se "roztáhne" na období několika (herních) dní. Máme cenné tipy, jak navíc k zábavě z hazardování můžete dosáhnout i zisk! Obecně vám můžeme doporučit "nejjednodušší", a tedy nejbezpečnější formu kombinované sázky, 2-kombinovanou sázku.

2-kombinovaná sázka s bankovním tipem

Naším strategickým tipem číslo 1 je vytvořit kombinaci: 1) "bankovní tip" - což znamená, že sázka bude určitě úspěšná a 2) sázka s dobrým kurzem. Do jaké míry je příslušný kurz dobrý je samozřejmě v očích sázkaře. Stručně nastíníme jednoduchý příklad:

  • Bankovní tip Bayern München vs. Hannover 96 | Tip 1 | Kurz 1.20
  • Dobrý tip Schalke 04 vs. Mainz 05 | Tip 1 | Kurz 1.85
  • Akumulovaný kurz 2.22

Pokud dáte tyto dva tipy společně jako na tiket jako kombinovanou sázku, dostanete celkový kurz ve výši 2.22. Tímto způsobem můžete více než zdvojnásobit vaši sázku. Tato sázka je tedy mnohem lukrativnější než jen vsadit na Schalke. Samozřejmě, tip Bayernu musí také vyjít, ale ten by obvykle měl. Tato sázková strategie sázení je proto užitečná, zvláště pokud chcete "navýšit" sázkový kurz jediného tipu (jednoduché sázky) s pomocí tipu na favorita. Můžete také kombinovat riskantní tip s tipem na favorita – což je také oblíbenou možností mezi sportovními sázkaři. Na druhé straně nedoporučujeme 2-kombinované sázky, které kombinují sázky se dvěma velmi vysokými kurzy. Obecně: kombinovaná sázka by měla obsahovat maximálně jeden tip na outsidera, protože šance na úspěch sázky jsou příliš malé, a už jste již při kurzu – řekněme - 5.00 dosáhnete poměrně vysoký zisk.

Kombinovaná sázka sestávající ze sázek s dvojitou šancí

Naše sázková strategie tip číslo 2: Pokud chcete maximalizovat své šance na výhru, doporučuje se plně vsadit na sázky s dvojitou šancí nebo je zapracovat do příslušné kombinované sázky. V případě sázek s dvojitou šancí se můžete pokusit o dva možné sázky. Pokud je použijete ve fotbalových zápasech, například ve formátu 1X nebo X2, znásobíte své šance na úspěch na 67 %. Samozřejmě, kurzy jdou o něco níže. Jelikož kombinované sázky jsou rizikovější než jednoduché sázky, je to vynikající způsob, jak zvýšit své šance na výhru.

Strategie kombinovaných sázek: přidat sázku na favorita

Další strategie sázení, která vychází z úvah výše uvedeného příkladu, je takzvaná kombinovaná sázka na vítězství favoritů. V této variantě je to odlišné: Zatímco někteří tipéři rádi využívají tuto formu na doplnění sázkového rozpočtu na sportovní sázky s malými sázkami, jiní si stěžují na zvýšené riziko a příliš malý zisk, který tato strategie může přinést. Abyste byli úspěšný s kombinovanými sázkami na favority, doporučujeme (jak již bylo zmíněno), udržet sportovní sázku v rámci zvládnutelného rámce. Tři nebo čtyři tipy sázek by měly představovat maximum v této variantě! Celkový kurz 1.70 až 1.90 je také dostatečný, pokud zkombinujete na sázkovém tiketu tipy na absolutně špičkové týmy. Následující příklad:

  • Tip A Manchester City vs. Stoke City | Tip 1 | Kurz 1.18
  • Tip B Chelsea vs. Watford | Tip 1 | Kurz 1.20
  • Tip C Real Madrid vs. SD Eibar | Tip 1 | Kurz 1.12
  • Tip D HSV vs. Bayern München | Tip 2 | Kurz 1.20
  • Akumulovaný kurz 1.90

V tomto případě je celkový kurz 1.90. Pokud sázka vzroste – a to je čistě na papíře ve všech čtyřech zápasech – můžeme touto metodou téměř zdvojnásobit sázku. Nebezpečí kombinované sázky jsou však zřejmé: I když jde vždy o vítězství favorita, jsou tam ještě alespoň další čtyři zápasy, které musí vyjít. Ačkoliv tip na první pohled vypadá jako jistota, šance úspěšné sportovní sázky je v tomhle případě pouze 52 % - šance je tedy téměř 50:50. Vidíte, neměli byste kombinovat více než tři až čtyři sázkové v jedné kombinované sázce, i když to je, jako v našem příkladu, hned na první pohled velmi jasné vítězství favoritů. Nezapomeňte: Méně je často více – zejména při sportovních sázkách! Kromě toho, při sázení na favority byste měli vždy brát v úvahu podmínky – jako: Je to liga nebo pohár? Hvězdy týmu často šetří v "lehkých" zápasech nebo v pohárech. Také dávejte pozor na zápasy ve skupině, jako je Liga mistrů. Zde je vždy na místě otázka: Jde týmu ještě stále o něco? Zejména v poslední zápasový den, kdy jasné hvězdy hrají s B týmem, mohou na sázkaře čekat nepříjemné překvapení a nepředvídané prohry favority.

nach oben