Strategie jednoduchých sázek

To, že profesionální sportovní tipéři věří jednoduchým sázkám, by vzhledem k poměrně nízkému rizikovému faktoru, nemělo být překvapením. V následujícím článku můžete zjistit, které strategické možnosti stojí za tímto typem sázek a jak je můžete optimálně využít.

Lesedauer: 3 min

Co musíte zohlednit ve strategiích pro jednoduché sázky?

V naší rubrice o typech sázek jsme již uvedli, že jednoduché sázky fungují velmi snadno, a proto jsou i nejoblíbenější možností sázení. To však neznamená, že pro tento typ sázky neexistují žádné strategie. Naopak, je zde několik důležitých bodů. Proto jsme v naší Škole sázení nahromadily ty nejužitečnější tipy. Pokud umístíte jednoduchou sázku, šance, že to vyjde je poměrně vysoká. To souvisí se skutečností, že vsadíte na přesně jednu událost a sázkový tip není vázán na jiný tip. Nižší riziko a vyšší kurzy však neznamenají, že byste měli umísťovat vaše sázky bezstarostně a bez přemýšlení. Protože minimalizace rizika je spojena pouze se skutečností, že vaše sázka nezávisí od jakékoli jiné události (výsledku). Například, pokud si vyberete outsidera ve fotbalovém zápase, který má sázkový kurz 6.80, matematický kurz je, že váš odhad bude jen 14,7 %. Proto byste měli mít na paměti, že jednoduché sázky automaticky neznamenají bezpečný zisk. Lze však říci, že s touto formou sázek můžete dosáhnout dost lukrativní zisky.

Čím jsou strategie jednoduchých sázek zajímavé pro začátečníky?

Jednoduchá sázka se vyznačuje svou jasností a jednoduchostí. Mnozí nadšenci sázení oceňují její nízké riziko. Zatímco v kombinovaných sázkách jsou jednotlivé sázky vzájemně spojeny do hromadné sázky tak, že každá ze sázek musí vyjít na to, abyste vyhráli, v případě jednoduchých sázek stačí tipnout správný výsledek jedné události. Šance na výhru jsou tedy mnohonásobně vyšší než v případě kombinovaných sázek. Avšak jednoduché sázky jsou obvykle spojeny k malým ziskem – pokud se nejedná o sázení s vysokými sázkovými kurzy. Ze strategického hlediska to znamená na jedné straně méně hazardování, ale na straně druhé máte v přeneseném slova smyslu více co ztratit. Neznamená to doslova vsazenou částku. Spíše je to myšleno tak, že je mnohem pravděpodobnější s tímto typem strategie, že vytvoříte bezpečný zisk. To je ještě trpčí, pokud je sportovní sázka prohraná. A to je přesně místo, kde přicházejí na scénu potřebné shromážděné informace! Ty jsou samozřejmě důležité při jakémkoliv typu sázek. Zejména pro jednotlivé sázky je to obzvlášť cenné! Můžete využít vaši informační výhodu na optimalizaci šancí na výhru. Před fotbalovým zápasem byste měli být informováni o aktuální formě týmu a vyhledat si novinky o týmu. Měli byste se také podívat na různé statistiky. Poznatky o schopnostech týmu vyhrávat doma či venku, vybrané taktiky nebo jiné aspekty, které vám mohou pomoci na cestě k úspěšnému sázení. Stejně i otázky typu "Jak často se tyto týmy (hráči) setkávají proti sobě?" Si můžete rychle ověřit před vytvořením sázky. Analýzy předchozích zápasů vám mohou také pomoci při vašem rozhodování (i v tom směru, zda jsou kurzy dobré a odpovídající dané situaci/zápasu/události). Kromě tohoto strategického bodu, jednoduché sázky nabízejí pro začátečníky perfektní možnost vyzkoušet si sázkové kanceláře, příp. poznat jejich web stránky či mobilní aplikaci. Pokud využijete jeden z bonusů pro nové zákazníky, doporučujeme, abyste hráli s jistotou (i když při sportovním sázení si samozřejmě nikdy nemůžete být úplně jistý), a nejprve sázeli s jednoduchými sázkami a neriskovali hned s lukrativními a lákavými kombinovanými sázkami. Doporučujeme nejprve vytvářet menší sázky v rozmezí od 5 do 10 €. Jen s větším rozpočtem byste měli sáhnout na vyšší částky.

Jaké strategické úvahy používají experti na sázky v případě jednoduchých sázek?

Zaběhnutí profíci spoléhají téměř výhradně na jednoduché sázky. I přesto, že kombinované sázky nabízejí vyšší hodnoty zisků, protože kurzy se akumulují (násobí) a proto mají zvláštní šarm. Mnozí se však snaží, pokud je to možné, vyhnout se jim. I přesto, že se z krátkodobého hlediska může váš rozpočet na sportovní sázky výrazně zvýšit, profesionální tipéři se obvykle spokojují s dlouhodobou strategií. Minimalizace rizik a bezpečné zisky mají tu nejvyšší prioritu. Úvaha je poměrně jednoduchá: pravděpodobnost uhodnutí správného výsledku – například výsledek fotbalového zápasu – je 1:3. Šance na výhru je 33,33 %. Pro sázkových odborníků je již tato hodnota dostatečně nízká. Připomeňme si následující změť myšlenek: V případě kombinované sázky, která obsahuje tři sázkové tipy způsobem 1X2, sázka samotná nabízí 27 různých sázkových možností (3x3x3). Šance na úspěšnost sportovní sázky se tak sníží na méně než 4 %! Jak vidíte, tato pravděpodobnost, je zcela ignorována v této sázkové strategii. Profesionálové v sázení nebo ti, kteří chtějí žít ze sportovních sázek, se na vše dívají z více objektivní perspektivy. Zábava ze sázení je minimalizována a sázky ztrácejí zvláštní šarm. Získání rychlých peněz však není cílem této strategie. Stálost a vytrvalost by se měly v tomto směru vyplácet. Prohrány jednoduché sázky mohou být snadno získány zpět. Vezměte si následující příklad, ve kterém jsou uzavřeny celkem čtyři jednoduché sázky s vkladem ve výši 10 € na každou sázku:

  • Tip A. Kurz 1.40 | Sázka je vyhraná | Výhra 4 €
  • Tip B. Kurz 1.50 | Sázka je vyhraná | Výhra 5 €
  • Tip C. Kurz 1.60 | Sázka je vyhraná | Výhra 6 €
  • Tip D. Kurz 1.70 | Sázka je prohraná | Prohra 10 €
  • Čistý zisk 5 €

V tomto případě náš sázející profesionál uzavřel sázky, které nabízejí vysoké kurzy. Zatímco jedna ze sázek je prohrána, ostatní tři jsou všechny vyhrány. Nakonec je jeho zisk 5 €. S trochou trpělivosti a disciplíny může strategie jednoduchých sázek výrazně zlepšit váš sázkový rozpočet.

nach oben