Sázky na poločas

Sázky na poločas se týkají příslušných částí sportovní události. Jelikož fotbal dominuje, v oblasti sportovních sázek se tento termín stal běžným. V hokeji to budou sázky na třetiny, v americkém fotbalu a basketbalu na čtvrtiny apod. Sázky na poločas mohou být použity velmi různé – proto chceme podrobněji prozkoumat různé druhy této sázky, jakož i strategické úvahy. Zaměříme se na fotbal.

Lesedauer: 4 min

Co se myslí pod slovem sázka na poločas?

Sázky na poločas jsou sportovní sázky, které se zaměřují na části soutěže/sportovní události/zápasu. Ve fotbale jsou to dvě poloviny po 45 minutách – poločasy. Tento typ sázky lze nalézt také v mnoha jiných sportech, přičemž sázka pak odkazuje na příslušné části zápasů. V hokeji to jsou třetiny, v americkém fotbalu a basketbalu čtvrtiny apod. Tato sázka se nijak neliší od běžného sázení, pokud jde o charakter sázky.

Jaké strategie známe při sázkách na poločas?

Příslušné části zápasů jsou výchozím bodem sázek a poskytují širokou a rozmanitou nabídku sázek, kterou vám představíme v následující části. Zaměřujeme se na fotbal.

"Klasická" sázka na poločas: Sázka na výsledek poločasu

Jednou z prvních typů této sázkové formy je tip na výsledek po prvních 45 minutách, tedy po prvním poločase. Takže je to běžná sportovní sázka, kde vsadíte na vítěze. Dalo by se říci, že vytvoříte dva zápasy z jednoho! Při umísťování sázky máte na výběr: Buď umístěte sázku podle známého principu 1X2 (1 = vítězství domácích, X = remíza, 2 = vítězství hostů) nebo tipujete na přesný výsledek poločasu. Je jasné, že sázkové kurzy na přesný výsledek jsou mnohem vyšší než v sázce 1X2, protože pravděpodobnost výhry je mnohem nižší. Obecně byste měli zvážit: Sázkové kurzy na výhru družstva po prvních 45 minutách jsou vyšší než pro řádný hrací čas. Hlavním důvodem je, že výsledek poločasu je mnohem častěji 0:0 nebo 1:1 než výsledek! Sázkové kurzy na remízu jsou tedy tradičně nižší než obvykle v této sázkové formě. Sázka na vítězství na poločas vedoucího favorita je na druhé straně lukrativnější. Ukážeme vám rozdíly na příkladu Hannover 96 versus Borussia Dortmund:

  • Kurzy na konečný výsledek
    Výhra H96 5.75 | X 4.30 | výhra BVB 1.50
  • Kurzy na výsledek 1. poločasu
    Výhra H96 5.50 | X 2.40 | výhra BVB 1.95

Kdo vyhraje 2. poločas?

Další populární verze sázek na poločasy – na rozdíl tipů na výsledek poločasu – je sázka na výsledek druhé poloviny zápasu, a tedy 2. poločasu. Teoreticky, s touto zvolenou možností zápas začíná skóre 0:0 po přestávce. Protože favorit vyhrává povětšinou druhý poločas, kurzy jsou obvykle o něco nižší ve srovnání s výsledkem po prvním poločase. Obecně jsou však kurzy stále vyšší než kurzy na vítěze po 90 minutách. Uvádíme zápas Hannover 96 versus Borussia Dortmund opět jako příklad:

  • Kurzy na výsledek 2. poločasu
    Výhra H96 5.00 | X 3.00 | výhra BVB 1.70

Ale proč jsou v tomto případě také sázky na tip na outsidera níže? Souvisí to s jednoduchou úvahou: Často favorit už rozhodně v prvním poločase. Předpokládejme, že favorit vede 3:0 po prvním poločase. Zápas může pokračovat tímto způsobem i po přestávce. No je také docela možné, že tým ve vedení zařadí po prvním poločase nižší rychlost, a proto druhá polovina skončí remízou nebo tak, že favorit dokonce přehraje druhou polovinu 0:1 - což samozřejmě nezmění jeho konečné vítězství.

Sázky na poločas – na góly, karty či rohové kopy

Takové sázky na poločas, které se týkají počtu gólů, karet nebo rohových kopů v zápase, jsou obzvláště populární ve sportovních sázkách. Sázky na góly však patří na vrch seznamu. Většina těchto sázek je založena na zásadě over/under (nad/pod) sázení, kterou podrobněji vysvětlíme v sekci over/under (nad/pod) sázek. Ve zkratce však uvedeme základní princip: Sázková kancelář navrhne určitou hodnotu. Sportovní tipér se pak musí rozhodnout, zda toto číslo bude překonáno nebo ne. Jde o 2-way sázku. Samozřejmě, mnoho sázkových kanceláři vám také umožňuje vsadit na přesné číslo (výsledek). Populární sázky na poločas v této kategorii se týkají celkového počtu branek v obou poločasech nebo počtu gólů jednotlivých týmů v příslušných poločasech. Ze zkušenosti víme, že ve fotbale se v druhé polovině zaznamenává více gólů. V jiných sportech to nelze říci jasně. V americkém fotbale nebo basketbalu to není takovým jasným trendem jako ve fotbale (pokud jde o skórované body) - proto kurzy jsou vyváženější. Ale zpět na fotbal: Některé, ale ne všechny sázkové kanceláře vám také umožňují vsadit na počet karet nebo rohových kůlů. Další 3-way sázky by mohly být například: Bude zaznamenáno více rohů v první nebo druhé polovině zápasu? Nebo: Který tým dostane více karet v 1. nebo 2. poločasu? Už víte, na co se zaměřujeme. Sázky na poločas nabízejí velký počet možností: s touto sázkovou formou můžete také vytvořit sázky s dvojitou šancí, handicapové sázky nebo sázky na střelce!

Speciální sázky na poločas

Kromě tří výše představených pilířů skupiny sázek na poločas – vítěz 1. poločasu, vítěz 2. poločasu a sázky na počet gólů atd. - máte také možnost, v závislosti na sázkové kanceláře, vsadit i na specifičtější sázky na poločas. V následujícím seznamu vám chceme ukázat několik zajímavých verzí. Mějte však na paměti: ne všechny sázkové kanceláře poskytují takové sázkové možnosti.

Live sázky na poločas

Sázky na poločas jsou přednostně vytvářeny jako live sázky. Máte možnost, stejně jako sázková kancelář, reagovat na průběh zápasu, možné zranění nebo jiné incidenty. I v tomto případě vás kanceláře jejich výběrem hýčkají. Sázky na vítěze druhého poločasu jsou například oblíbené. Sázkové kurzy přirozeně závisí na výsledku poločasu, i když je zajímavé, že sázkové kanceláře reagují úplně jinak. Jak jsme již uvedli, vedoucí tým často ve druhém poločase poleví a už více neútočí - ale je také možné, že ve druhém poločase zvýší své vedení. Takže musíte si být toho vědom! Neměli byste věřit, že jasné výsledky jsou ve fotbale nezajímavé, protože často dělají nejlepší sázkové kurzy pro live sázky! Samozřejmě, že byste se neměli slepě hnát za vysokými kurzy. Má to smysl jen tehdy, když se vaše touha a intuice překrývají s atraktivními kurzy. Takové sázky jsou vždy, samozřejmě, spojené s určitým rizikem. Proto doporučujeme obecně umisťovat menší částky na live sázky, abyste se vyhnuli frustraci.

Sázky na výsledek poločasu/konečný výsledek

Tuto populární a sofistikovanou formu sázek na poločas jsme připravili v článku sázky na výsledek poločasu/konečný výsledek

nach oben