Mistrovství Anglické fotbalové ligy – sázkové tipy s analýzou a prognózou

Anglická 2. fotbalová liga – Championship – je liga, která září daleko za hranicemi Britských ostrovů. Součástí jsou tradiční kluby, bývalé kluby první divize a ty, které by se tam znovu chtěli dostat. I právě proto si můžete přečíst i vybrané sázkové tipy pro tuto ligu. Sezóna v této lize může být dlouhá, protože 24 klubů soutěží o titul turnaje Championship, o sestup z ligy a postup do vyšší ligy. Nejpozději po 46 zápasových dnech bude rozhodnuto o těchto otázkách. Od roku 1892 se konají mistrovství "Dolní sněmovně". Tato soutěž od roku 2004 působí jako Championship – Mistrovství anglické fotbalové ligy (EFL). Turnaj patří mezi nejstarší fotbalové ligy na světě. V naší rozsáhlé analýze sázkových tipů bychom vám rádi poskytli přehled o zápasech těchto mistrovství. Systém této ligy se rychle vysvětluje: Každý tým hraje proti každému soupeři v domácím a v odvetným zápase. Po 46 zápasových dnech existují dva pevná postupující mužstva a čtyři sestupující týmy. Týmy, které obsadili 3. až 6. místo bojují o třetí postupové místo do Premier League. Semifinále a finále se odehrávají na stadionu Wembley. Championship je událostí, která přitahuje masy každý rok – dokonce i v našich zeměpisných šířkách.

Lesedauer: 3 min
Themen in diesem Artikel:
 1. Tvorba sázkových tipů pro Championship
 2. Užitečné vědět před vytvořením sázky na EFL Championship
 3. Tipy na favority
 4. Sázkové trhy pro Championship
 5. Dlouhodobé sázky
 6. Handicapové sázky, sázky s dvojitou šancí a sázky bez remízy
 7. Speciální sázky
 8. Závěr
Derzeit keine aktuellen Wett Tipps

Předchozí sázkové tipy

Nottingham Forest : Sheffield United
Championship anglické EFL
17.05.2022, 20:45 Uhr
Tagestipp
Luton Town : Huddersfield Town
Championship anglické EFL
13.05.2022, 20:45 Uhr
AFC Bournemouth : Nottingham Forest
Championship anglické EFL
03.05.2022, 20:00 Uhr

Tipsport bonus

100 % až do výše 50 000 Kč + 150 Kč zdarma!!!
Spezialtipp
Swansea City : AFC Bournemouth
Championship anglické EFL
26.04.2022, 20:45 Uhr
FC Fulham : Nottingham Forest
Championship anglické EFL
26.04.2022, 20:45 Uhr
Huddersfield Town : Luton Town
Championship anglické EFL
11.04.2022, 20:45 Uhr

Jak jsou stávkové tipy na Championship EFL vytvořené?

V tomto přehledu nejprve uvidíte všechny zápasy Championship-u, o kterých již máme dostupné kurzy. V sázkových tipech pod tlačítkem "Na tip" naleznete naše doporučení na tipy pro daný zápas. V tomhle článku budeme diskutovat o přesných specifikách toho setkání, jakož i o silných a slabých stránkách obou týmů. Získáte nejlepší možný pohled na vlastní sázkové tipy. Naše prognózy zahrnují aktuální formu obou týmů, zranění důležitých hráčů, přímé srovnání a mnoho dalších parametrů. Na základě všech těchto údajů se snažíme předpovídat tento zápas včetně tipů na sázky pro Championship.

Co potřebujete vědět před vytvořením sázky na zápasy Championship-u?

Mistrovství EFL (Championship) jsou jedním z nejstarších fotbalových lig na světě a také jednou z nejprestižnějších. V této lize jde všechno popořadě. 46 hracích dní se musí odehrát v jedné sezóně. To znamená hodně "anglických týdnů" a to, že týmy často hrají fotbalový zápas třikrát týdně. V takové dlouhé sezóně je mnoho vzestupů a pádů. Úroveň hry ve druhé anglické lize je poměrně vyrovnaná – pohled na křivku formy týmů je proto mimořádně důležitý. Samotné umístění v tabulce nemá toho hodně co říct, pokud chcete vytvořit sázkový tip na zápas Championship-u EFL. V naší analýze sázkových tipů se také podíváme na to, kteří hráči nenastoupí na další zápas – ať klíčoví hráči selžou (samozřejmě to ovlivní šance týmu na výhru) apod. Protože tato liga je považována za jednu z nejtěžších a nejkonkurenceschopnějších na světě, v průběhu dlouhé sezóny Championship-u si může každý hráč projít menším či větším zraněním.

Existují nějaké tipy na favoritů na Championship?

V průběhu let hrálo v této lize 142 různých klubů (v průběhu měnících se název ligy). Vytváření favoritů, kteří by se drželi na špici celé roky, je přirozeně těžké. Koneckonců, vítěz, vicemistr a druhý vicemistr Championship-u postupuje do první anglické ligy. Často se nové týmy tisknou zdola. A během sezóny vznikají noví favorité. Okruh obvykle sestává ze sestupujících mužstev Premier League a nadějných týmů, které se chtějí dostat na jejich úroveň. Okruh favoritů na Mistrovství EFL je však tradičně poměrně velký – navíc v průběhu dlouhého šampionátu dochází k výkyvům. Takže favorité na Mistrovství EFL se mohou měnit v průběhu turnaje – s našimi tipy na sázení vždy zůstanete v obraze.

Které sázkové trhy jsou dostupné pro Championship?

Možnosti sázek Mistrovství EFL nemusí být tak velké jako na anglickou Premier ligu. Je tu však značný počet variant sázek, se kterýma můžete vsadit. Tyto speciální sázky uvedeme v našich prognózách, jak to vysvětlíme níže.

Jaké jsou dlouhodobé sázky na Championship?

Samozřejmě, pokud chcete vytvořit dlouhodobé sázky na Championship, můžete tak učinit kdykoliv, pokud liga nezačne. Obvykle vsadíte na šampiona – vítěze Mistrovství EFL. Taková sázka je obvykle vhodné na začátku mistrovství, ale může být zajímavou i během sezóny, kdy se objeví favorizované týmy nebo se některé týmy rozloučí s turnajem. Přestože dlouhodobé sázky na sazeniformat.cz výslovně neuvádíme, v naší analýze sázkových tipů se často ptáme, kdo je favoritem na titul turnaje. Hledání odpovědi žene sázkových fanoušků na celém světě vpřed. Můžete samozřejmě vytvořit dlouhodobou sázku, pokud je tato sázková forma dostupná a aktivní. S trochou dovedností a správným časováním můžete skórovat s tímto sázkovým tipem.

Kdy jsou handicapové sázky, sázky s dvojitou šancí a sázky bez remízy zajímavé?

Tyto 3 sázky patří mezi speciální sázky, které doporučujeme i na zápasy Championship-u. Zejména v očekávaných těsných zápasech tyto tipy sázek v pravém slova smyslu stojí za to. Pokud se chcete dozvědět více o těchto možnostech sázení, obraťte se na naši Školu sázení, kde se můžete dozvědět více i o různých sázkových strategiích.

 • Handicapová sázka
  S handicapem můžete vsadit na Championship tehdy, když se očividný outsider setká s jedním z favoritů. V takové velké lize se to stává poměrně často. V handicapové sázce získá outsider obvykle dostane 1 nebo 2 góly náskok. Favorit musí v řádném hracím čase dohnat tento náskok a vyhrát, aby byla vaše sázka úspěšnou. HC sázky se obvykle používají ke zvýšení kurzů na favority.
 • Dvojitá šance
  Sázky s dvojitou šancí se nazývají také sázkové tipy s 1/X, 1/2 a X/2 - eliminujete sázkový tip 3-way sázky. Takovou sázku můžete využít, když se setkají dva zhruba stejné týmy. Také ji můžete využít, pokud máte před očima slibnou výhru outsidera jako domácího nebo hosta. Dokonce i když spekulujete nad remízou – nebo ji vyloučíte kategoricky – sázka s dvojitou šancí může být výnosná.
 • Sázka bez remízy
  Tato sázka může být přeložena jako "remíza – peníze zpět" nebo "remíza – žádná sázka". V podstatě platí, že „draw no bet“ funguje podobně jako sázka s dvojitou šancí, s výjimkou, že v případě remízy v „draw no bet“ dostanete vaši sázku zpět. Proto je možný vyšší zisk. Velmi se doporučuje využít takový tip sázky v případě jasného favorita.

Které speciální sázky jsou nabízeny pro Championship?

Na Championship vám nabízíme různé speciální sázky. Tři nejdůležitější jsme pro vás už zmínili výše. Ty jsou – jak jsme již uvedli – užitečné, pokud se velký favorit setká s outsiderem nebo dva týmy hrají na stejné úrovni. Ale upozorňujeme i na sázky na poločas, oba týmy skórují nebo na sázky nad/pod. Často se sází na počet vstřelených gólů – to znamená, zda padne více nebo méně než 2,5, 3,5 nebo 4,5 gólů, což se také odráží i v naší analýze.

Závěr – sázkové tipy pro Championship

Naše doporučení sázkových tipů na zápasy anglického Championship-u jsou vždy zajímavé k přečtení. Především, pokud chcete na zápas vsadit, doporučujeme, abyste si pozorně přečetli naši analýzu. Možná najdete aspekty, které jste si dosud ještě nevšimli a najdete vzrušující sázkový trh, který vám může přinést pěknou výhru.

nach oben