cs

Fortuna Recenze – Naše zkušenosti se sázkovou kanceláří Fortuna a její hodnocení

Doba čtení: 7 Min

100 % do výške 3000 Kč

Získejte 100 % bonus na váš první vklad do výše 3000 Kč!

Fortuna je sázková kancelář s dlouholetou tradicí na českém sázkovém trhu. Disponuje s licencí vydanou Ministerstvem financí ČR, a tedy je legální sázkovou společností v Česku. Fortuna jako společnost vznikla v roce 1990 v Československu. Na online sázkový trh se v Čechách dostala v roce 2009. Aktuálně patří mezi největší sázkové kanceláře na Slovensku ale i v České republice. Kromě online sázení nabízí Fortuna také tipování prostřednictvím mobilních zařízení, telefonicky, SMS-kou, či na klasických pobočkách. Pro nově registrovaných zákazníků má Fortuna k dispozici vstupní bonus. Jde o bonus na první vklad 100 % do výše 3000 Kč. V následujícím článku jsme pro vás připravili recenzi sázkové kanceláře Fortuna. Zaměřili jsme se na plusy a mínusy Fortuny. Bližší specifikujeme kurzovou nabídku, nabídku live sázek, aplikaci, zákaznický servisy, možnosti platby, ale nezapomeneme ani na uživatelskou optimálnost, zda zmíněný sázkový bonus. Snažíme se našimi informacemi, testováním a hodnocením udělat vaše tipování jednodušším.

Číst víc

Obsah této stránky

 • Registrace
 • Kurzové sázky
 • Live sázky
 • Bonus
 • Uživatelská optimálnost
 • Aplikace
 • Možnosti platby
 • Zákaznický servis
 • Serióznost
 • Záveř

Naše recenze a naše zkušenosti s
Fortuna,
87 / 100 Procenta

Informace o bonusu Fortuna

Informace o bonusu Fortuna"
Detaily bonusu
100 % do výše 3000 Kč
Vstupní bonus
na první vklad
Všechny detaily
 • Sázkový bonus: 100 %
 • Maximální výše bonusu: 3000 Kč
 • Protočení (obrat): 5x bonus + vklad
 • Minimální kurz: 1.95
 • Minimální vklad: 10 Kč
 • Časové omezení: první vklad je nutné uskutečnit do 7 dnů od aktivace bonusu, první kvalifikační sázku do 2 dnů od vkladu, splnit podmínky bonusu do 14 dní
 • Sázkové omezení: povoleno kurzové sázky i live sázky, všechny sázky uzavřené přes mobilní telefon, i sázky na pobočce, platí pro všechny typy sázek, nezapočítávají se sázky Cashout
 • Geografická omezení: platné v České republice
Zobrazit bonus
Kritérium Hodnocení
Nabídka sázek 18 / 20
Sázkové kurzy 19 / 20
Live sázky 9 / 10
Bonus 8 / 10
Snadnost použití 9 / 10
Možnosti plateb 7 / 10
Zákaznický servis 7 / 10
Serióznost 10 / 10

REGISTRACE – jak se rychle a snadno zaregistrovat na stránkách Fortuny?

Registrace na webové stránce sázkové kanceláře Fortuna je jednoduché. Stačí kliknout na náš link a my vás přesměrujeme rovnou na registrační formulář Fortuny. V registračním formuláři musíte vyplnit důležité informace jako je: přihlašovací jméno, heslo, e-mailová adresa, vaše jméno a příjmení, telefonní číslo, datum narození. Vaše údaje musí být pravdivé a správné, a také musíte uvést jeden z identifikačních dokumentů (občanský, pas ...). Jako nový zákazník se můžete ucházet i o vstupní bonus. Informace o dostupném bonusu najdete v sekci Fortuna bonus.

 • 1. Klikněte na náš link.
 • 2. Zaregistrujete se na stránce Fortuna.
 • 3. Vyplňte následující údaje: přihlašovací jméno, heslo, e-mailová adresa, vaše jméno a příjmení, telefonní číslo, datum narození.
 • 4. Identifikujte se pasem nebo občanským průkazem. Do 30 dní od online registrace musíte provést ověření na pobočce.
Registrace Fortuna CZ Registrace v sázkové kanceláři Fortuna Chci se zaregistrovat

KURZOVÉ SÁZKY – široká kurzová nabídka, funkce rýchlosázky

Sázková kancelář Fortuna má širokou kurzovou nabídku. Můžete sázet na sportovní sázky, speciální sázky, sázky na virtuální sporty, či na e-sporty. V rámci kurzové nabídky sportovních sázek má k dispozici Fortuna mnoho známých i méně známých sportů. Setkáváme se s klasikami jako fotbal, hokej, tenis, či basketbal. Ve druhé linii stojí např. volejbal, házená či alpské lyžování. No nacházíme i sporty jako je bandy, kriket, lacros, snooker, šipky, či dokonce i šachy.

Sázkový fanoušek může tipovat s jednoduchými sázkami (sólo sázky), akumulovanými sázkami (AKU sázky), systémovými sázkami, či skupinovými sázkami (maxikombi). Je dobré mít na mysli, že maximální počet událostí na jednom tiketu je 50. Pokud se rozhodnete vytvořit sázku, minimální částka sázky je 10 Kč. Na méně známé ligy ve fotbale jsme zaznamenali např. možnost vytvoření sázek bez remízy, double chance, tzv. dvojitá šance, počet gólů, výsledek zápasu, či evropský handicap. Při známých fotbalových ligách je vypsána nabídka rozšířenější. Můžete sázet nejen na počet gólů, ale i např. na góly vstřelené v konkrétních minutách, zda týmy vstřelí gól v obou poločasech, příp. či v obou poločasech padnou góly apod. Maximální výhry v sázkové kanceláři jsou limitovány pro všechny sázky na 5 000 000 Kč (sečteno výhry ze SÓLO a AKU sázek, expert sázky). V případě skupinových tiketů závisí limitace maximální výhry od počtu událostí na tiketu. Jde o maximální výhry od 150 000 do 2 000 000 Kč.

Fortuna zavedla i funkci cash out, což v praxi znamená vyplacení tiketu, ještě před ukončením zápasu. S touto funkcí se setkáváme už i u konkurence. Platí při live sázkách a akumulátorech a můžete ji využít jako na desktopových verzích, tak i v mobilní aplikaci, či mobilní verzi.

V této kategorii nejvíce bodů stěhujeme za chybějící asijský handicap. Sázkařům, kteří mají zkušenosti se zahraničními společnostmi může v nabídce tento typ sázek značně chybět. Udělujeme 18 bodů z 20.

LIVE SÁZKY – množství live sázek na domácí ligy

Nabídka live sázek na webové stránce Fortuna je na velmi dobré úrovni. Lze dokonce říci, že Fortuna poskytuje více live sázek na domácí ligy (fotbal, resp. hokej) jako její konkurence. Live sázením můžete na ifortuna.cz snadno a rychle vsadit na známé sporty jako fotbal, hokej, házenou či volejbal. V závislosti od zápasu je k dispozici při live sázkách živý přenos, live match tracker, či statistiky. Při live sázení na Fortune můžete sledovat více streamů najednou, což je velkou výhodou. Musíte mít ovšem na mysli, že nato, abyste mohli simultánně sledovat více streamů, musíte mít na vašem hráčském kontě minimální vklad a podán tiket za poslední týden. Jak jsme již uvedli live stream je dostupný také v mobilu. Chybí však multi náhled live sázek. V rámci nabídky live sázek je si z čeho vybírat. Vypsaných je dostatečné množství sázek. Specifickou funkcí Fortuny je funkce rýchlosázka. Tuto funkcí je nutné aktivovat. Po aktivaci umožňuje vytvoření live sázky jedním kliknutím, což vám usnadní váš proces sázení. V této kategorii odpočítáváme bod za chybějící mutliview, avšak pozitivně hodnotíme upgrate v podobě rýchlosázky. Udělujeme tak Fortune 9/10 bodů.

Fortuna live sázky CZ Match tracker, live streamy a statistiky v rámci live sázek ve Fortuně

SÁZKOVÝ BONUS – vstupní bonus do výše 3000 Kč

Sázková kancelář Fortuna nabízí vstupní bonus pro nové registrované zákazníky ve výši 100 %. Jako nový zákazník máte nárok na bonus do výše 3000 Kč. Sázková kancelář vám tak po splnění určitých bonusových podmínek dá k dispozici na sázení stejnou částku jako je výše vašeho prvního vkladu. Bonusová částka však není na váš účet připsána ihned, ale po částech. Součet částky bonusu a vkladu musíte přetočit 5-krát. Čili pokud se např. rozhodnete vložit částku 1000 Kč, musíte prosázet celkově částku 10 000 Kč. Po protočení jedné pětiny, a tedy 2000 Kč máte nárok na první část bonusu. Více o bonusových podmínkách se dočtete v našem článku "Fortuna vstupní bonus 100 % do výše 3000 Kč". Fortuna však bohužel nenabízí bonus bez nutnosti vkladu ani žádnou bezrizikovou sázku, a právě proto musíme v této kategorii strhnout body. V kategorii sázkový bonus udělujeme Fortuně 8/10 bodů.

Fortuna Bonus CZ Kliknutím na obrázek vás přesměrujeme na bonus od Fortuny

JEDNODUCHOST POUŽITÍ (uživatelská optimálnost) - přehledný design, jednoduchá orientace

Webová stránka sázkové kanceláře Fortuna je laděna v tmavě šedé a žluté barvě. Barevná škála poskytuje dostatečný kontrast k vytvoření přehledné web stránky. Je však věc subjektivního názoru, zda preferujete jako uživatel tmavší nebo světlejší barevné pozadí. Navigační panel je také řešen přehledně. V hlavičce stánky nacházíme záložky jako: sporty, live, vegas, casino, komunita, bonusy. V pravém horním rohu se nachází rychlý přístup k registraci (registrační formulář) a hned vedle se nachází kolonka pro přihlášení. V rámci domovské stánky se vám zobrazí automaticky kurzové sázení s navigačním podpanelem: livescore, statistiky, výsledky, loterie, sportovní servis, mobilní sázení, pobočky, pomáháme. Na levé straně stránky uživatel nachází v první řadě doporučení od Fortuny a následně seřazeny sporty. Jednotkou je fotbal, tak následuje hokej, tenis, basketbal, házená, volejbal, a ostatní sporty seřazeny v abecedním pořadí. Navigace na stránce je logická, přehledná a řešena intuitivně. Na spodní části stránky (patě) nacházíte kontakt, zjednodušené menu. 9/10

Přehlednost webové stránky Fortuna CZ Jednoduchý design, dostatečný kontrast a přehledný navigační panel.

APLIKACE A MOBILNÍ VERZE – dostupná mobilní verze, ale i aplikace pro Android a iOS

Fortuna má k dispozici kromě desktopové verze i mobilní verzi. Pro uživatele Android zařízení i iOS (iPhone) přináší Fortuna i aplikaci ke stažení. V mobilní aplikaci najdete kompletní sázkovou nabídku, live sázky, či maxikombi. Také můžete prostřednictvím aplikace sledovat přímé přenosy, jakož i live match tracker. V rámci kurzové nabídky najdete v aplikaci i různé statistiky, které vám mohou pomoci rozhodnout se správně při vašich sázkách. Jak jsme již zmínili v sekci live sázek, i v aplikaci je dostupná rýchlosázka – vsadit jedním kliknutím, což vám usnadňuje sázení a šetří čas. Aplikace vám kromě množství výhod přináší i pravidelné oznámení o vašich sázkách, výhrách, bonusech či novinkách. Aplikace však není dostupná pro Windows Phone a BlackBerry. Tehdy však můžete sáhnout po mobilní verzi Fortuny. Pro majitele smartphonů s čtečkou prstů, umožňuje Fortuna rychlé přihlášení do aplikace, tzv. ID touch (přihlášení se pomocí otisku prstu). Mobilní aplikaci sázkové kanceláře Fortuna hodnotíme pozitivně. Vyzdvihujeme množství dostupných přímých přenosů v aplikaci, kompletní kurzovou nabídku, funkci rýchlosázky, i všeobecné notifikace. V této testované kategorie udělujeme 10/10 bodů.

MOŽNOSTI PLATBY (vkladu a výběru) - možnosti platby bez poplatku, avšak chybí elektronické peněženky a paysafecard

Fortuna dává na výběr hráčům několik platebních způsobů. Nabídka možností vkladů je relativně široká, avšak chybí vklad prostřednictvím PayPalu, elektronických peněženek či paysafecard. Provést depozit můžete prostřednictvím platebních karet: VISA, VISA Electron, Mastercard, Maestro. Váš požadavek bude zpracována ihned, přičemž minimální vklad je limitován na 100 Kč. Totéž platí i při vkladech prostřednictvím bankovních portálů: Platba 24 České spořitelny, ČSOB, FIO Banka, Moje Platba Komerční banky, Moneta (online zpracování po – pá 2:00 - 20:00), Eplatby Raiffeisen, Sberbank (online zpracování denně 0:00 - 18:00), Poštovní spořitelna, mPeníze. Maximální vklad při uvedeních platebních metodách je 300 000 Kč. Vklady na váš online Fortuna sázkový účet můžete provést i v hotovosti na všech pobočkách Fortuny, nebo bankovním převodem. Zde ale musíte počítat s 24 hodinovou dobo zpracovaní. Na pobočce můžete vložit jenom maximálně 5000 Kč. Při bankovním převodu je to neomezené. Podobně jako u jiných sázkových kancelářích, tak i při Fortune, když přijde na výběry ze sázkového účtu, platební možnosti se rapidně zužují. Vaše výhry můžete získat jen na váš bankovní účet bankovním převodem, přičemž musíte počítat s 1-2 pracovními dny od odečtení částky z hráčského konta na zpracování, což závisí na vaší bance. Vaše peníze si můžete vybrat v hotovosti přímo na jakékoliv pobočce Fortuna. Peníze tak máte dostupné ihned no můžete vybrat maximálně 5000 Kč v průběhu 24 hodin. V této kategorii odečteme body za chybějící možnosti platby prostřednictvím PayPal, paysafecard a zejména za absenci elektronických peněženek, které jsou při zahraničních sázkových kancelářích samozřejmostí. Udělujeme 7 z 10 bodů.

Možnosti vkladu Fortuna CZ Dostupné platební metody pro vklady ve Fortune Možnosti výběru Fortuna CZ Dostupné platební metody pro výběry ve Fortune

ZÁKAZNICKÝ SERVIS A PODPORA – kontakt prostřednictvím kontaktního formuláře či telefonního čísla

Zákaznický servis Fortuny je omezen pouze na kontaktní formulář a telefonický kontakt. Zákaznická podpora je však v češtině. Na telefonním čísle +420 267 218 218 můžete řešit vaše otázky v pondělí až v neděli od 8:00 do 22:00. V rámci kontaktního formuláře je nutné uvést vaši emailovou adresu a popsat váš problém. Bez výše uvedeného nebudete schopen odeslat váš kontaktní formulář. Na stránce sázkové kanceláře Fortuna chybí konkrétní emailový kontakt i live chat, který je v zahraničí rozšířen a urychluje proces komunikace a řešení problémů. Kvůli absenci emailového kontaktu a live chatu odečteme v této kategorii body. Udělujeme 7 z 10 bodů.

Fortuna kontakt CZ Fortunu lze kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře a telefonního čísla

SERIÓZNOST – sázková společnost s českou licencí = legální sázková kancelář

Sázková kancelář Fortuna patří v Česku mezi největší sázkové kanceláře s dlouhodobou tradicí. Jde o sázkovou společnost, která disponuje licencí vydanou Ministerstvem financí České republiky. Fortuna je tedy legální sázkovou společností na českém sázkovém trhu. Nemusíte se o vaše peníze obávat. V této kategorii nemáme nad čím polemizovat a udělujeme plný počet bodů. 10/10

SHRNUTÍ – Fortuna na českém trhu patří mezi nej sázkové kanceláře

Při pohledu na sázkovou kancelář Fortuna můžeme hovořit o spolehlivé sázkové společnosti. Fortuna působí dlouhá léta na českém sázkovém trhu a je vlastníkem licence vydanou Ministerstvem financí České republiky. Společnost nabízí v rámci její online sázení uvítací bonus, který je lákavou nabídkou pro každého nového uživatele, který dosud neměl zaregistrované konto na ifortuna.cz. Vstupním bonusem si tak hráč může zajistit vyšší sázkový kredit pro vytváření nových tiketů. Fortuna poskytuje prostor na diskusi prostřednictvím diskuzního fóra, které slouží ke komunikaci mezi sázkaři a ke sdílení jejich tiketů a strategii, čímž se jako nový hráč stáváte zároveň i součástí velké sázkové komunity. Kromě bonusu pozitivně hodnotíme i dostupnost aplikace a mobilní verze webové stránky. Oslovila nás funkce rýchlosázky, a samozřejmě i zavedení cash out funkce. Vklady a výběry ve Fortune jsou bez poplatku. Fortuna si obecně neúčtuje žádný manipulační poplatek. Při naší analýze sázkové kanceláře Fortuna jsme však narazili na několik nedostatků. V rámci zákaznické podpory chybí live chat. Fortuna poskytuje méně odvozených sázek, jak jsme zvyklí u zahraničních společnostech. A v sázkové nabídce také chybí asijské handicapy. Také by mohla Fortuna zvážit zavedení bonusu bez nutnosti vkladu. Bezvkladový bonus je skvělou přídavnou hodnotu k vkladovému bonusu. Na nějaké nedostatky jsme natrefili při recenzování platebních metod. Nedostatkem byl chybějící PayPal, paysafecard, či elektronické peněženky. Sázková kancelář Fortuna je i přes malé nedostatky komplexní sázkovou společností a na českém trhu patří mezi nejlepší sázkové kanceláře.

Výhody a nevýhody Fortuny CZ
Nastavení souborů cookies
x
Co jsou to cookies?
Cookies jsou malé textové soubory uložené v prohlížeči počítače obsahující informaci. Na základě těchto informací naše webová stránka zaznamenává, že jste ji již dříve navštívili. Používáme je na přípravu informací. Vaše osobní údaje nejsou uloženy. Další informace: Zásady používání souborů cookies |Impresum |Zásady ochrany osobních údajů |
Ich möchte keine Cookies
Required cookies
Soubory cookies kontrolují funkce, bez kterých nemůžete plně využívat naši webovou stránku. Cookies používáme pouze my (vlastní cookies). V důsledku toho, tyto informace používá a zpracovává pouze naše webová stránka. Například, když se zaregistrujete, nemusíte se pokaždé přihlašovat.
Performance cookies
Naše soubory performance cookies shromažďují informace o tom, jak se naše webová stránka používa. Tyto soubory cookies nám pomáhají například určit, zda a které podstránky naší webové stránky jsou navštěvovány a o jaký obsah mají uživatelé zájem. V první řadě zaznamenáváme počet návštěv a jejich trvání.
Marketingové cookies
Reklamní cookies pocházejí od reklamních společností (třetí strany) a používají se na shromažďování informací o webových stránkách navštívených uživatelem s cílem vytvořit cílenou reklamu pro návštěvníka. V této souvislosti nezpracováváme žádné osobní údaje bez vašeho souhlasu v souladu s článkem 6, odst. 1, písm. a) GDPR.
Souhlasím s použitím cookies