Oba týmy vstřelí gól

V tomto článku bychom vám chtěli podrobněji představit strategii "oba týmy vstřelí gól". Tato speciální fotbalová sázka na góly je sázkovou strategií, která je velmi podceňována a často i ignorována. Nespravedlivě, protože je užitečnou alternativou 3-way sázek a nad/pod sázek. Tento typ sázek funguje docela jednoduše: Vstřelí oba týmy gól? Ano nebo ne? V současnosti má sázka "oba vstřelí gól" trvalé místo v programu všech důležitých sázkových kanceláří. Při návštěvě webových stránek mezinárodních sázkových kanceláří nebo čistě anglických stránek najdete často tuto sázku označovanou jako BTTS (= Both Teams To Score = Oba týmy vstřelí gól). V článku vám vysvětlíme, jak nejlépe využít tuto strategii sázení a poukážeme na věci, které musíte sledovat, aby byla vaše sázka úspěšná!

Lesedauer: 4 min

Jak funguje strategie sázení "oba týmy vstřelí gól"?

Jak naznačuje název, sázka "oba týmy vstřelí gól" bude předpokládat, že oba týmy dosáhnou alespoň jeden gól či nikoli. To znamená, že na přesném počtu gólů nezáleží. Jde o klasickou fotbalovou sázku. Koneckonců, existuje jen velmi málo týmových sportů, ve kterých můžete předpokládat, že jeden nebo oba týmy nevstřelí gól. V tomto sázkovém variantě musíte věnovat velkou pozornost přesným požadavkům příslušné sázkové kanceláře: Pokud není uvedeno jinak, sázka se vztahuje na góly zaznamenané během běžní hrací doby (90 minut). Góly, které jsou zaznamenány v prodloužení nebo v penaltovém rozstřelu (pokud k němu dojde), nejsou zahrnuty. Pokud se rozhodnete umístit sázku "oba týmy skórují", měli byste si určitě porovnat kurzy předem. Pro tento typ sázek se výška kurzů od různých sázkových kanceláří výrazně odlišuje – a často jsou uvedeny dva rozdílné výsledky zápasu s velmi odlišnými kurzy. Zde je příklad porovnávání dvou známých sázkových kanceláří pro setkání Premier League mezi Tottenham Hotspur a Manchester United:

 • Tipico
  oba týmy vstřelí gól (BTTS) ANO | 1.75
  oba týmy vstřelí gól (BTTS) NE | 1.95
 • Bwin
  BTTS - ANO | 1.87
  BTTS - NE | 1.83

Proč tipovat se sázkami "oba týmy vstřelí gól"?

Sázka na góly "oba týmy vstřelí gól", protože jsou možné pouze dva výsledky, je klasickou 2-way sázkou. Vaše teoretická šance na výhru je 50 %. Rozhodující otázkou je, který z dvou výsledků se vyskytuje častěji? V tomto případě můžeme říci zcela jasně: Je podstatně více pravděpodobné, že oba týmy vstřelí gól, než ne. To se odráží i v sázkových kurzech. Kurzy pro "BTTS - ANO" jsou obecně nižší než pro "BTTS - NE". Koneckonců, kurzy nejsou ničím jiným než odrazem pravděpodobnosti, že určitý výsledek nastane. Abychom získali lepší smysl pro úroveň kurzů nabízených pro tuto variantu sázení, pojďme se podívat na 19. kolo zápasů v německé Bundeslize – sestavili jsme průměrné kurzy ze širokého výběru sázkových kanceláří:

Utkání BTTS - ANO (Kurz) BTTS - NE (Kurz)
Bayern - Hoffenheim 1.65 2.10
Köln - Augsburg 1.70 2.00
Frankfurt - Gladbach 1.60 2.25
Dortmund - Freiburg 1.70 2.00
Leipzig - HSV 1.80 1.90
Stuttgart - Schalke 1.75 1.95
Bremen - Hertha 1.75 1.95
Leverkusen - Mainz 1.65 2.10
Hannover - Wolfsburg 1.60 2.20

Jak je jasné vidět, ve všech zápasech sázkové kanceláře pracují za předpokladu, že je pravděpodobnější, že oba týmy dosáhnou alespoň jeden gól. Neuvěřitelné: pouze 6 z 18 uvedených kurzů má hodnotu 2.00 nebo více – a ve všech případech se nacházejí na straně "BTTS - NE". Neméně pozoruhodná je i skutečnost, že nejnižší kurzy jsou 1.60 - a proto je na místě mluvit o vysokých kurzech pro sázky na "oba týmy vstřelí gól". Pravděpodobnost výsledku, resp. výhry při kurzu 1.60 je 62,5 % - pokud počítáme i s marží sázkové kanceláře (zde pracujeme za předpokladu, že je to 7 %). Vidíme, že sázková kancelář předpokládá pravděpodobnost výsledku na 58,5 %. Abychom se dostali blíže k odpovědi na otázku, jak často se oběma týmům skutečně podaří dosáhnout gól, abychom měli alespoň jaký takový obraz, podívali jsme se na 10. až 19. kolo zápasů německé Bundesligy:

Kolo BTTS - ANO BTTS - ANO v %
10 6 66,7
11 7 77,8
12 7 77,8
13 5 55,6
14 5 55,6
15 5 55,6
16 4 44,4
17 7 77,8
18 6 66,7
19 7 77,8
10 do 19 59 65,5

V této ukázce vidíme, že 65,5 % zápasů odpovídá "BTTS - ANO". Samozřejmě, je to jen malý vzorek, byť dlouhodobější analýza naznačuje, že v nejvyšších ligách přibližně 2/3 všech zápasů končí skórování obou týmů, což se rovná pravděpodobnosti asi 67 %. Pokud opět převezmeme nejnižší kurzy, které jsme našli v první tabulce (1.60), je zřejmé: sázkové kanceláře považují za pravděpodobnější výsledek Hannover vs. Wolfsburg – oba týmy vstřelí gól. Co stále leží pod průměrným číslem, které jsme vypočítali. Proto vždy mějte oči otevřené: Kurzy spojené s BTTS mohou často nabízet skutečnou hodnotu.

Jak a kdy můžete nejlépe využít strategii "oba týmy vstřelí gól"?

V této části bychom chtěli objasnit, jaké faktory byste měli mít na paměti v souvislosti se strategií "oba týmy vstřelí gól". Také bychom vám chtěli vysvětlit, jaké strategie jsou obzvláště zajímavé a ziskové. Nejprve doporučujeme BTTS jako jednoduchou sázku, protože kurzy jsou velmi atraktivní. Pokud se rozhodnete vsadit s kombinovanou sázkou, doporučujeme, abyste nezahrnovaly na tiket více než jeden tip typu "oba týmy vstřelí gól". Budete se vystavovat zbytečnému riziku. Zadruhé doporučujeme vsadit na "BTTS - ANO", protože budete nejlépe schopni využít kombinaci dobrých kurzů a vysokou pravděpodobnost výskytu! Použili bychom "BTTS - NE" pouze, pokud by existoval jasný favorit (který zválcuje soupeře), nebo pokud by alternativní sázková volba "Sázka na nulu" (výhra týmu s nula vstřelenýma brankami oponentem) by nabízela příliš nízký kurz. Obecně je samozřejmě důležité vzít v úvahu nejdůležitější gólové statistiky za posledních 5 až 10 zápasů daných týmů. Mějte na paměti i příslušný formát soutěže: Obzvláště v soutěži pohárů a vyřazovacích zápasech, kde oba týmy potřebují vítězství, je mnohem pravděpodobnější, že oba týmy vstřelí gól. V takovém případě je tato sázková strategie mnohem slibnější. Na druhé straně, v ligových zápasech, kde nemůžeme vždy předpokládat otevřenou, útočnou strategii, top týmy jsou náchylnější na přešlap.

Naše nejlepší doporučení pro "oba týmy vstřelí gól"

Pro variantu "oba týmy vstřelí gól - ANO", doporučujeme na zápasy, v nichž hraje jasný favorit venku. Myslíme si, že kombinace pravděpodobnosti výhry a atraktivních kurzů je nejlepší. Náš příklad:

 • SD Eibar – FC Sevilla | Kurz na BTTS Ano 1.70

Pro obecně o něco riskantnější možnost "oba týmy skórují NE", doporučujeme zápas, ve kterém hraje jasný favorit doma. Samozřejmě, zápas je vhodný tehdy, když outsider není schopen zazářit. Náš příklad této varianty:

 • Manchester City - West Bromwich | Kurz na BTTS NE 1.55

Jak již bylo uvedeno: V takových případech se doporučuje vždy srovnání s tipem "Sázka na nulu"! Často dostanete vyšší kurzy. Takže naše obecné doporučení je vsadit na "oba týmy vstřelí gól" místo toho, abyste vsadili proti.

Lukrativní, ale riskantní: "Oba týmy vstřelí gól – sázky na poločas"

Zvláště výhodná je strategie sázení v souvislosti se sázkou na poločas. Například: vybrali jsme zápas, ve kterém se očekávají mnohé góly – Valencia proti Realu Madrid:

 • Oba týmy vstřelí gól ANO | 1.40
  Oba týmy vstřelí gól NE | 2.80
 • Oba týmy vstřelí gól v prvním poločase
  ANO 3.00 | NE 1.35
 • Oba týmy vstřelí gól v oboch poločasech
  ANO 6.50 | NE 1.08

Nízké kurzy na to, že oba týmy vstřelí gól (1.40) naznačují, že sázkové kanceláře i odborníci předpokládají, že oba týmy skutečně dosáhnou gól. To, že oba týmy vstřelí alespoň jeden gól v prvním poločase, je však méně pravděpodobné – zejména proto, že šance nabízené v tomto případě (kurz 3.00) jsou poměrně nízké. Pro tuto sázku má faktor štěstí příliš velkou roli. Proto vám doporučujeme, abyste se drželi klasické varianty a doporučili bychom vám dvě možnosti sázek, které byly uvedeny výše.

Stojí za zvážení: "Oba týmy vstřelí gól + sázka na výsledek zápasu"

Pro ty, kteří mají rádi riziko, máme v rukávu ještě jednu variantu: sázku na "oba týmy vstřelí gól + správný výsledek zápasu" (pokud to nabízejí sázkové kanceláře). Představme si následující scénář jako příklad: V zápase mezi Leverkusen a Mainz, vítězství Leverkusen v kombinaci s "oba týmy skórují", bude mít velmi dobré kurzy 2.60. Mějte však na paměti, že správný výsledek závisí na třech různých faktorů. V důsledku toho doporučujeme umístit trochu menší sázku. A taková sázka by neměla být zahrnuta do kombinované sázky.

nach oben