LIVE SÁZKY

Live sázky živě se stávají stále oblíbenějšími mezi nováčky, tak profesionály v sázení. Proto bychom vám chtěli vysvětlit, jaké jsou tyto sázky a čemu byste v nabídkách live sázek měli věnovat pozornost. Proto jsme pro vás shromáždili nejdůležitější tipy a informace – aby vše s live sázkami běželo hladce!

Co je live sázka?

Live sázkami, jak to naznačuje název, vsadíte na sportovní událost, která se právě koná, tedy probíhá živě. Sázka je umístěna "live". Termín se váže na všeobecný ale také na více konkrétní význam. Existuje mnoho různých typů sázek, které lze vsadit jako live sázky: handicapové sázky (handicapy), nad/pod (over/under) sázky, sázky na góly nebo na střelců, sázky na poločas a mnoho dalších. K dispozici je také široká škála sázkových strategií, které mohou vést k úspěchu. Stejně jako tradiční sportovní sázky, mohou být live sázky umístěny způsobem jednoduchým pro uživatele. Z technického hlediska neexistují žádné speciální rozdíly, které byste měli zvažovat. V době globalizace, masových médií, zvýšené poptávce po multimediální aktivity – ať už se jedná o platformy sociálních médií nebo jiné mediální kanály – sázkové kanceláře pochopili progres a snaží se pokrýt trh live sázení, jehož poptávka se neustále zvyšuje. Vytváření sázek na aktuální sportovní události není novodobý vynález. Má dlouhodobou tradici. Vznikl logickým důsledkem toho, že sázkové kanceláře se přizpůsobují potřebám sázkové veřejnosti v digitálním věku. Stále více fanoušků sportu chce na fotbal, tenis apod. sázet živě. Trendy posledních let ukazují, že sázkové kanceláře, které to podcenili a neposkytují odpovídající možnosti live sázek, se těžko prosazují na konkurenčním trhu, příp. si těžce budují vedoucí pozici. Ve skutečnosti mohou sázkové kanceláře s touto interaktivní nabídkou dosáhnout vyšší prodej než s klasickými sázkami.

Jaké jsou důvody, že live sázky jsou tak populární?

Skutečnost, že live sázky na fotbal – ale i jiné sporty, jako je např. tenis – jsou nyní tak úspěšné a žádané, má mnoho důvodů. Pro mnohé je jedním z hlavních důvodů zvýšení vzrušení a napětí při sledování zápasu. S live sázkami nejenže sledujete postup vašeho oblíbeného týmu se zážitkem, schopnost důsledně vsadit na probíhající zápasy vám přináší pocit naplnění osobních vrcholů. Podobně jako v případě soukromých sázkových společenství v kruhu přátel nebo známých, se zvyšuje obecný zájem o fotbalové zápasy a výsledky živě, s cílem vsadit. Kromě toho se sázející obec těší výhodě, kterou má při live sázkách v porovnání s běžnými sázkami, které jsou uzavřeny před zahájením zápasu. Fanoušci sázek mohou vhodně reagovat na průběh zápasu a všechny ostatní důležité součásti. Ale buďte si vždy vědom: totéž platí i pro sázkové kanceláře. Kurzy se mohou měnit každou sekundu. Obě strany proto hrají zajímavý boj s časem. Jako pozorovatel můžete důsledně sledovat dynamiku týmů a denní formu hráčů. "Cítil jsem, že gól padne!" - prohlášení, které pravděpodobně udělal už každý fanoušek fotbalu. Nezáleží na tom, zda je fotbalový zápas pěkný naoko nebo je neplynulý, zda je hráč vyloučen – jako sportovní tipér máte vždy možnost okamžitě reagovat v live sázkách. Pak můžete svůj tip udělat v ideálním čase, v důležitém okamžiku. Jak/na co lze vsadit, se liší od sázkové kanceláře. Obvykle se však, jako u běžných sázkách, jedná o velmi široký sázkový program. Kromě variant handicapových sázek, sázek nad/pod (over/under), na góly nebo poločas, je také možné ve fotbale, například vsadit na další rohový kop nebo potenciální červené karty.

Jaké jsou šance na výhru v případě live sázek?

Live sázení je často extrémní věcí. Stejně jako u klasických sázek tak i při live sázkách existují rizikové a vysoce výnosné sázky, a sázky, které se jeví jako velmi bezpečné, ale je možné vydělat jen malé částky. Jedním z faktorů, který dělá živé sázky lákavými jako pro sázkové kanceláře tak i pro tipaře, je obecně vyšší riziko. To souvisí se zmiňovaným zvýšeným zábavným faktorem a vzrušením. Na druhé straně k tomu přispívá i dynamika skupiny: Obzvlášť když máte stejně zainteresované přátele, narůstá poptávka po vyšších kurzech, přičemž strach ze sázek klesá. Prokázání vlastních fotbalových znalostí před kamarády také přispívá k úspěchu live sázky (kromě atraktivních kurzů a možných lukrativních zisků). Vytvořené jsou však i jisté sázky. Například sázky ve fotbalovém utkání na konci hry jsou také zajímavé. Pokud je například remízový zápas těsně před koncem a žádný ze dvou týmů nepotřebuje vítězný gól, můžete zkusit vsadit na remízu jako finální výsledek. Avšak kurzy budou poměrně nízké, protože sázka je vnímána jako "bezpečná". Totéž platí i v klíčových fázích, v nichž jeden z protivníků stále naléhavě potřebuje gól. Vstřelí ještě přehrávající tým rozhodující gól nebo dokonce spekulujete nad úspěšným protiútokem? V obou případech se zde dají očekávat lukrativní kurzy – je těžké měřit šance na výhru.

Co třeba brát v úvahu při vytváření live sázek?

Zlaté pravidlo v live sázkách říká: Sázet pouze na zápasy, které skutečně probíhají a jsou sledovány živě – na stadionu, před televizí nebo přímým přenosem na počítači. Zatímco live ticker (live skóre) může být užitečné, obvykle nestačí k získání úplného obrazu o hře. Navíc časové zpoždění představuje vážnou nevýhodu, protože kurzy se velmi rychle mění. Samozřejmě, to platí i pro online živé přenosy, které často několik minut zaostávají za aktuálními událostmi. Na úspěšné a výhodné fotbalové sázky je nesmírně důležité porovnaní kurzů. Opět buďte rychlý! Sekundy mohou rozhodnout. Nalezení správné sázkové kanceláře je při live sázkách rozhodující. Má to znovu co dočinění s časovým faktorem: Správný cit pro sázku vám může být nanic, protože sázkové trhy mohou kdykoli uzavřít live sázení nebo příp. sázková nabídka může být dočasně zablokována. Zejména po vstřelení gólů, ale i bez speciálních událostí, může dojít v sázkové kanceláři často k tzv. zablokováním stránky. V případě těchto "time-out-ů", ve kterých jsou stránka nebo kurzy aktualizované, se může stát, že stránka padne, sázky někdy nejsou akceptovány, což je samozřejmě mimořádně nepříjemné. Tento rizikový faktor by měl být vždy zohledněn při sázení s live sázkami. Je důležité najít sázkovou kancelář, ve které jsou tyto časové limity relativně krátké a změněné kurzy jsou k dispozici rychleji. Doba zpracování mezi vytvořením sázky a jejím přijetím by měla být co nejkratší. Rychlá reakce, postup a zpracování sázky ze strany sázkové kanceláře je předpokladem pro udržení požitku z live sázek. Protože: Pokud ztrácíte drahocenný čas na jedné stránce, může se stát, že vám utečou ty nejlepší kurzy na jiné stránce. Další bod: zmiňované "zábavné" sázky nebo vysoce rizikové sázky mohou poskytnout zábavu ve skupině, protože se zdají být velmi atraktivní, ale měly by být jen výjimkou. Pokud chcete sázet live na sporty, jako je fotbal, portály nebo sázkové kanceláře obzvlášť, nabízejí uživatelsky přívětivé balíčky sestávající z atraktivních, rychle aktualizovaných kurzů a nabídky live-streamu (přímého přenosu).

nach oben