Kombinované sázky

Jaké jsou kombinované sázky? Pomocí konkrétních příkladů je vše, co je třeba vědět o této populární formě sázek, jednoduše vysvětleno.

Lesedauer: 2 min

Jaké jsou kombinované sázky?

Při kombinované sázce (jinak také kombi/kombo sázka, kumulativní sázka, akumulovaná sázka, zda akumulátor) je dva nebo více tipů na tiketu kombinovaných do jednoho celkového tipu. Díky tomu se mohou zcela odlišné sportovní sázky libovolně kombinovat. Pro výhru však musí být všechny tipy správné! Například, pokud jsou kombinovány čtyři tipy v kombo sázce, abyste mohli vyhrát, nestačí-li správně tipnout jen tři tipy. Celá sportovní sázka propadne, pokud je jen co jeden tip nesprávný. Na rozdíl od jednoduchých sázek, dokonce i bez tipů na outsidery, jsou kombinovány sázky obzvlášť lukrativní, protože zde jsou kurzy násobeny, tedy akumulované. Tímto způsobem můžete rychle vytvořit kurz, který zvýší sázku deset nebo dvacetinásobně. Ale pozor: Tento typ sázek je mnohem rizikovější než jednoduchá sázka. Čím rozsáhlejší je kombinovaná sázka, tím je nižší i šance na výhru. Jak přesně tento typ sázky funguje a jak se liší od jednoduchých sázek jsme podrobně popsali v následující kapitole.

Jak fungují kombinované sázky?

Princip kombinované sázky lze vysvětlit poměrně rychle: Místo toho, že například vytvoříte tři samostatné jednoduché sázky, můžete je zkombinovat je do celkové sázky. V důsledku toho vytvoříte pouze jednu sázku. Pokud však chcete sázku vyhrát, všechny tři tipy musí být správně. Kombistávky mohou být sestaveny zcela volně a různými způsoby. Bez ohledu na to, zda jde o handicapové sázky, sázky na góly nebo tradiční sázky na vítěze – různé možnosti sázení mohou být použity. Pokud máte malou šanci vyhrát prostřednictvím kombistávok, tak jaké jsou vlastně výhody kombinované sázky? Jednoduché vysvětlení: Akumulace kurzů činí tak tento typ sázky atraktivním pro sportovních sázkařů. Ve skutečnosti jsou celkové kurzy sázkových tiketů vypočítané vynásobením kurzů jednotlivých tipů, které jsou na tiketu kombinované. Jednoduchý příklad: Místo toho, abyste vytvořili dvě samostatné sázky, rozhodnete se o 2-kombinovanou sázku, která vypadá takhle:

  • Tip A Borussia Dortmund vs. RB Leipzig | Tip 1 | Kurz 1.55
  • Tip B Benfica Lissabon vs. Manchester United | Tip 2 | Kurz 1.80
  • Celkový kurz 2.79 (1.55 x 1.80)
  • Sázka 10 EUR
  • Výhra 27,90 EUR | Čistý zisk 17,90 EUR

Celkový kurz se vypočítá vynásobením všech kurzů – Tip A a Tip B je celkově 2.79. Tento princip výpočtu je stejný pro všechny kombinované sázky – pokud jdete vsadit 5-kombo sázku, pak pět jednotlivých kurzů se vynásobí, abyste získali celkový kurz. Celkovým kurzem se zase vynásobí částka vkladu, abyste určili výpočet konečného možného zisku. Při sázce 10 EUR by to v našem případě znamenalo zisk ve výši 27,90 EUR. Čistý zisk by činil 17,90 EUR. Pokud byste rozdělili tentýž finanční vklad na sázení na dva separátní jednotlivé tipy – tedy 2 x 5 EUR – a vytvořily dvě samostatné jednoduché sázky, výsledkem by byl maximální zisk jen 6,75 EUR. Vidíte, je to velký rozdíl! Není divu, že kombinované sázky jsou tak lákavé kvůli jejich krásným kurzem a někdy velmi vysokým možným ziskem. A proto jsou velmi často podávány takové tikety.

Na co si musíte při kombinovaných sázkách dávat pozor?

Potenciálně vysoké zisky plynoucí z velmi vysokého celkového kurzu poskytují hlavní motivaci uzavírání tohoto druhu sázek. Mnoho sportovních sázkařů by vám však vědělo promluvit o tom, jak rychle může kombinovaná sázka celá propadnout. Často se může stát, že oči sázkaře jsou příliš velké, protože vše, co vidí je jen potenciální vysoký zisk. Přidání na tiket tipu s kurzem vyšším, než je 2.00 s cílem zdvojnásobení kurzu (a zisku), je považováno za riskantní. V tomto případě se sázení může proměnit na čistý gambling. Zejména v takových případech buďte opatrní! Protože se sportovní sázky mohou rychle změnit na čistě hazardní hry. Samozřejmě, jde i o zábavu. Ta však může rychle přejít do frustrace, protože je větší pravděpodobnost, že můžete takový tiket prohrát. A právě proto jsou i populární a často propagované sázkovými kancelářemi. Měli byste mít vždy na paměti před tím, než podáte kombinovanou sázku: Už jen s dvěma typy v kombinované sázce "3-way" - 1-X-2 (jako výsledek např. fotbalového zápasu (výhra / prohra / remíza)) může dojít k jednomu z devíti různých možných výsledků. Z čistě matematického hlediska šance na vítězství – bez ohledu na příslušné kurzy – vám už klesne na 11,1 %. Pokud zahrneme sázkové kurzy z výše uvedeného příkladu, získáme pravděpodobnost zisku 35,8 % s celkovým kurzem 2,79. Jinými slovy, kombinovaná sázka nevyjde téměř ve dvou ze tří případů, i když v obou případech sázíme na favorita z každého zápasu. Nechceme vás odradit od kombisázek, jen chceme, abyste měli vždy na paměti výrazně vyšší riziko ve srovnání s jednoduchými sázkami. Aby zábava nezašla příliš daleko. Podrobnější tipy naleznete v našich článcích sázkových strategií kombinovaných sázek.

nach oben