Head-to-head sázky

Sázky "Head-to-head" - často i psané H2H – jsou jednou z nejpopulárnějších sázkových forem ve sportovních sázkách. Kromě toho jsou jednou z nejstarších a nejprestižnějších sázek ve světě sportu. Formát pochází z koňských dostihů: V podstatě sázíte na to, který ze dvou koní projde cílovou čárou jako první – nezávisle na tom, zda kůň v závodě zvítězí, zda kdo je celkovým vítězem závodů. Tento princip sázení "duelu – souboje" se dá snadno aplikovat i na jiné sportovní akce. Jde o tzv. pomyslný vzájemný duel. Vzhledem k jednoduchému principu sázení jsou sázky "head-to-head" ideální pro začátečníky, na to, aby se seznámili se sportovními sázkami.

Lesedauer: 2 min

Co je sázka head-to-head?

Princip sázek "head-to-head" lze vysvětlit rychle: Vždy tipujete vítěze souboje. Jde vždy o přímé srovnání dvou účastníků – a často je to však jen virtuální souboj, například v závodech motoristického sportu. Protože konec konců každý jezdí sám za sebe a proti všem. Účastník, který skončí lépe, vyhraje. Není nutné, aby daný účastník vyhrál celou soutěž – stačí, když je lepší než jeho oponent. Tento typ sázky je nejvhodnější pro sport, který má bohatou účast soutěžících, jako je např. tenis, zimní sporty či automobilové sporty. Sázkové kanceláře obvykle nabízejí mnoho možností H2H sázek, ze kterých si můžete volně vybrat. Tato sázková forma je klasickou 2-way sázkou. Vítězné šance jsou proto vždy 50:50. V případě, že H2H sázka skončí v remízou, dostanete od sázkové kanceláře své peníze zpět. Může jít hlavně o případ, kdy oba soupeři ze soutěže vypadnou nebo – což je vzácnější – jsou diskvalifikováni. K tomu dochází častěji v motoristických závodech nebo lyžařských závodech. Zisk je snadno vypočitatelný: Vklady sázek se vynásobí příslušnými sázkovými kurzy.

Kromě vysokých výherních kurzů jsou sázky typu head-to-head také populární kvůli vysokému zábavnímu faktoru. Každá sportovní událost je obohacena umístěním takové sportovní sázky. Vzrušení roste díky této další přídavné hodnotě – najednou není zajímavý nebo důležitý jen fakt, kdo vyhraje určitou událost, turnaj nebo závody, ale i to, kdo ze dvou označených soupeřů dopadne lépe, a tedy vyhraje vzájemný duel. Například Formule 1 je populární sport pro sázky H2H. Máte zde několik možností. Můžete vsadit na vítěze souboje mezi dvěma závodníky nebo dvěma týmy. Samozřejmě, můžete také vytvořit sázku zahrnující celou sezónu: Kdo získá nejvíce bodů na konci Mistrovstvích světa? Možnosti by byly:

  • Kdo vyhraje head-to-head (srovnávací) souboj na Velké ceně USA?
  • Sebastian Vettel 1.55 | Valtteri Bottas 2.30
  • Kimi Räikkönen 1.85 | Max Verstappen 1.85
  • Ferrari 1.55 | Red Bull Racing 2.30

Sázky H2H jsou také velmi populární v tenise. Zde se často tipuje, který ze dvou účastníků určitého turnaje se dostane dál. Proto je to nepřímý duel – ačkoli není vyloučeno, že dva soutěžící se v průběhu turnaje mohou vzájemně setkat. Pokud se oba hráči dostanou do stejného kola (příp. vypadnou ve stejném kole), získáte vaše peníze zpět. Velmi oblíbené sázky H2H lze nalézt také v golfu nebo v zimních sportech – mezi ně patří např. lyžování, běžecké lyžování či biatlon. Můžete také vsadit na souboj v rámci celé sezóny nebo umístit sázku jen na jeden turnaj. Tato forma sázení má mnoho variací ve fotbale. Kvůli velké poptávce máte k dispozici největší výběry virtuálních duelů: Kdo v sezóně vstřelí více gólů nebo získá více bodů? Který tým "nasbírá" více karet v určitém kole nebo v průběhu jedné sezóny? Který hráč vstřelí více gólů v sezóně? Tento seznam by mohl podle potřeby rozšířit.

Sázky typu head-to-head mohou také vypadat takhle: Zajímavé duely v německé Bundeslize nabízeny bet-at-home.
  • Kdo v sezóně Bundesligy 2018/19 vstřelí více gólů?
  • Robert Lewandowski | Kurz 1.55
  • Pierre-Emmerick Aubameyang | Kurz 1.85

Můžete tipovat na oba výsledky v head-to-head sázkách?

Ano, ale je v tom háček! Abyste mohli vsadit na oba výsledky, musíte umístit příslušné sázky v různých sázkových kancelářích. Má to však smysl pouze tehdy, pokud objevíte velké rozdíly v kurzech, tak můžete počítat s bezpeční výhrou, ale to pouze tehdy, pokud dostanete kurzy 2.00 nebo vyšší v obou případech na obou soupeřů. Pokud objevíte takovou možnost, měli byste jednat rychle! Takový případ je vzácný, a proto i je to propracovaný proces. A navíc, případné zisky jsou obvykle dost nízké. Proto doporučujeme použít šance 50:50, které jsou stejně vysoké, ale můžete se alespoň těšit ze zábavy ze sázení.

Můžete vytvořit sázky "head-to-head" jako kombinované sázky?

Samozřejmě, můžete přidat sázky H2H do vaší kombinované sázky. Pokud se sportovní sázka tohoto typu skončí remízou, automaticky se škrtne z vyhodnocení kombisázky. Sázkový tip bude vypočten kurzem 1.00. Vaše kombinovaná sázka kvůli tomu nebude prohrána.

nach oben