Sázky - Dvojitá šance

Se sázku s dvojitou šancí můžete vsadit jednou sázkou na dva výsledky jedné sportovní události současně. Takže tato sázková forma procentní zvyšuje vaše šance na výhru, zatímco však kurzy jsou nižší. Tato oblíbená možnost je nyní součástí standardního portfolia více sázkových kanceláří a je obzvláště často používána pro fotbalové zápasy. Ukážeme vám, jak fungují sázky s dvojitou šancí, a co ještě o nich potřebujete vědět!

Lesedauer: 2 min

Jak fungují sázky s dvojitou šancí?

Pokud chcete vsadit na dva výsledky jedné události místo jednoho, využijte dvojitou šanci! Na rozdíl od multisázek nemusíte dělat dvě jednoduché nezávislé sázky, ale můžete to udělat jedním tipem. Výhoda je zřejmá: Dvojitá šance automaticky znamená i dvojitou šanci na výhru! Tento typ sázení je k dispozici pro všechny tři sportovní sázky, které jsou tzv. 3-way sázkami. Tři způsoby znamenají v tomto případě tři možné výsledky. Nejznámějším a nejpopulárnějším příkladem jsou sázky na výsledek fotbalového zápasu podle vzoru 1X2. Pro dvojitou šanci si vyberete dva ze tří možných výsledků. Šance na úspěch jsou úctyhodných 67 %. Celkový počet sázkových možností zůstává stejný – stále existují tři varianty, se kterými můžete tipovat. Na tip se vztahují dva výsledky:

 • 1X výhra domácích + remíza
 • X2 remíza + výhra hostů
 • 12 výhra domácích + výhra hostů

Kombinace 12 je velmi zřídka tipována v porovnání s ostatními dvěma možnostmi. Sázku prohrajete pouze tehdy, když třetí výsledek, na který jste netipovali, se stal pravdivým. Vysoké šance na výhru mají za následek, že kurzy jsou mnohem nižší! Abychom ukázali, jak velký je rozdíl mezi "běžnou" sázkou a dvojitou šancí, ukážeme vám příklad z německé Bundesligy – Hertha BSC versus Schalke 04:

 • Příklad fotbalové sázky formou 1X2
  Kurz: 1 2.60 | X 3.20 | 2 2.80
 • Příklad fotbalové sázky - dvojitá šance - formou 1X2
  Kurz: 1X
  1.40 | X2 1.50 | 12 1.30

Jak vidíte, kurzy jsou mnohem nižší pro sázky s dvojitou šancí. Nicméně, vzhledem k vysoké šanci na úspěch můžete stále dosáhnout dobrý zisk. Navíc některé sázkové kanceláře vám dávají možnost umístit dvojitou šanci na sázku na poločas. Sázkové kurzy jsou často odlišné. Ze zkušenosti jsou kurzy, které obsahují X, níže, protože po prvním poločase je skóre často 0:0 nebo 1:1, ale zápas nakonec končí vítězem. Jedna ze tří možností je vyšší v případě možnosti sázky na poločas. Takže byste si měli definitivně porovnávat kurzy a vybrat si nejlepší nabídku!

Jaké jsou výhody a nevýhody sázek s dvojitou šancí?

Výhoda číslo jedna je jasná: Jak naznačuje název, dvojitá šance, vaše šance na výhru jsou dvakrát vyšší: Proměňte 1:3 na 2:3! Nebezpečí toho, že remízy zničí váš sázkový úspěch, může být touto strategií eliminovány. Tento sázkový typ je vhodný zejména tehdy, když existuje zaváhání mezi dvěma výsledky zápasů, ale například víte vyloučit vítězství určitého týmu. Při sportovních sázkách s vyššími šancemi na výhru vždy přicházejí níže kurzy. Po důkladném zvážení šancí a kurzů se často dopracujete k závěru, že nabídky pro dvojitou šanci jsou v celku dobré! U některých zápasech může být pravděpodobné, že kurzy jsou nulové, což je často případ výhry favorita a toho kombinace. Pro 1X nebo 12 Bayernu versus Eintracht Frankfurt byste získali skromný kurz 1.01.

Mohu kombinovat sázky s dvojitou šancí?

Ano – kvůli nízkým kurzem, který má rozumné oprávnění. Můžete si vybrat, zda zkombinujete tři sázky s dvojitou šancí nebo zda chcete přidat sázku s dvojitou šancí na tiket ke dvěma sportovním sázkám jiného typu. Co nelze: kombinovat dvě sázky s dvojitou šancí, které se týkají stejné sportovní události! To znamená, že není dovoleno kombinovat výsledky sázek 1X a X2 fotbalového zápasu na jeden tiket v kombinované sázce – v tomto případě si sázkové společnosti pochopitelně kryjí vlastní záda.

nach oben