Draw no bet, tzv. Sázka bez remízy

Takzvané sázení "bez remízy" se etablovalo v sázkovém programu mnoha sázkových kanceláří, které jsou nyní součástí jejich standardního repertoáru. Jsou obzvláště populární pro fotbalové sázky. Princip tohoto typu sázek lze vysvětlit velmi rychle: Pokud zápas skončí remízou, vaše původní sázka se vám vrátí! Možnost remízy je vyloučena – stačí vsadit na jeden ze dvou soutěžních týmů. Vše, co je třeba vědět o "draw no bet" - sázce bez remízy, jak najít preferovanou sázkovou kancelář a jaké strategie se hodí na tento typ sázky uvádíme níže!

Lesedauer: 3 min

Co se rozumí pod pojmem "Draw no bet"?

Draw no bets (DNB) jsou ekvivalentem asijského handicapu 0 (= AH 0). Je to způsobeno tím, že mnoho sázkových kanceláří, zejména v neevropským světě, označuje remízu 0 a ne X. Podle toho patří do skupiny asijských handicapových sázek. Princip je jasný: Pokud zápas skončí remízou, vaše sázka se zruší a suma sázky se vrátí na váš sázkový účet. Důležité: Mějte na paměti, že různé sázkové kanceláře používají odlišnou terminologii, když se odvolávají na tento typ sázky, i když se vždy jedná v podstatě o totéž. To znamená, že kromě "draw no bet", narazíte i na pojmy jako "no draws" (žádné remízy), "draw – money back" (remíza – peníze zpět) nebo možná i "draw – void bet" (remíza – neplatná sázka). Není mezi nimi žádný rozdíl a neměli byste se nad tím pozastavovat. Obzvláště výraz "neplatná sázka" je často zavádějící a matoucí. Koneckonců, jen proto, že zápas končí remízou, neznamená to, že sázka je neplatná. Vaše sázka se vám vrátí. Je to, jako kdyby sázka nebyla nikdy vytvořena. Proto anglický název "Draw no bet".

Jak funguje sázka "Draw no bet"?

Při sázení bez remízy volba nerozhodného výsledku zmizí. Pokud zápas skutečně skončí remízou, celá vaše sázka se vrátí na váš účet. Což také představuje takzvanou možnost vrácení peněz (cash back) - poskytuje značnou výhodu oproti jiným standardním formám sportovních sázek. Minimalizace rizika je jednoznačně pozitivním aspektem tohoto druhu sázky. Není to však jen kvůli možnosti vrácení peněz. Protože remíza není možným výsledkem sázení, namísto standardních tří máte jen dva možné výsledky zápasu. Jinými slovy, v okamžiku se 3-way sázka změní na 2-way sázku. V tomto procesu se vaše riziko minimalizuje a současně se zvyšuje vaše šance na vítězství. Pojďme se podívat na zápas v německé Bundeslize mezi Borussia Dortmund a Schalke 04 jako na konkrétní příklad:

 • Výhra BVB 1.25 | Výhra S04 3.60

Předpokládejme, že na BVB umístíte 10 €. Možné jsou tři výsledky: Pokud se Dortmundu podaří vyhrát zápas, dostanete 12,50 € - jako vždy, výška vaší sázky bude jednoduše vynásobená sázkovými kurzy. Pokud vyhraje Schalke, prohrajete vaši sázku a půjdete domů s prázdnou. Pokud zápas skončí remízou, sázková kancelář přepočítá váš vklad kurzem 1.00. Teoreticky se vaše sázka vynásobí 1, což znamená, že dostanete zpět přesnou částku vaší původní sázky – v našem případě 10 €. Pokud existuje nějaká výhoda, musí v ní být i nějaký háček, však? Vzhledem k tomu, že šance na vítězství se zvyšují, ovlivní to i kurzy, samozřejmě, což znamená, že kurzy na sázky bez remízy budou výrazně nižší. Zde jsou kurzy pro 3-way sázku na stejný zápas:

 • Výhra BVB 1.60 | X 4.10 | Výhra S04 5.00

Jak sázky bez remízy "Draw no bets" fungují v rámci kombinovaných sázek?

Funkce "Draw no bet" sportovních sázek v kombinovaných sázkách funguje velmi podobně jako při jednoduchých sázkách. V případě výhry je DNB přepočtená kurzem 1.00, což znamená, že je vymazána z vašeho sázkového tiketu – stejně jako kdybyste takovou sázku nikdy nevytvořili. To však v žádném případě nedělá kombinovanou sázku neplatnou jako celek! Neznamená to tedy, že v důsledku toho je celá sázka ztracena. Ať už vaše kombinovaná sázka sestává výhradně ze sázek "Draw no bet" nebo obsahuje jen jednu sázku tohoto druhu, je to v podstatě jedno. Funguje to stejně. Zde je příklad: Předpokládejme, že jste vytvořili 3-way kombinovanou sázku. Dvě z vašich sázek jsou úspěšné, zatímco vaše třetí sázka, DNB, skončí remízou. Ačkoli jen dvě ze tří sázek jsou správné, tak či tak vyhrajete. Vaše výhra bude vypočtená v souladu s následujícím příkladem:

 • Tip A Kurz 1.85 | B Kurz 1.60 | C (DNB) Kurz 1.00
 • Celkový kurz 2.96 (1.85 x 1.60 x 1.00)
 • Sázka 10 €
 • Výhra 29,60 € | Čistý zisk 19,60 €

Jak sázky bez remízy "Draw no bets" fungují v rámci kombinovaných sázek?

Díky výše uvedené maximalizaci výher a minimalizaci rizika se na evropském trhu stává stále populárnější sázka "Draw no bet". Možnost eliminovat remízu ve fotbale, výsledek, který nenávidí neskutečně mnoho sportovních tipérů, je pro mnohé přitažlivá. Jak jste již určitě zaznamenali, existuje mnoho týmů, které mají dar na uhraní remíz. V takových případech může být DNB mimořádně přitažlivá. Tento typ sázky je také dobrým způsobem na zmírňování vysokého rizika v kombinovaných sázkách. Přirozeně, nejčastěji se využívá, pokud hledáte vyrovnaný zápas, který pravděpodobně skončí remízou. Mějte však na paměti, že kurzy "Draw no bet" se mohou výrazně lišit od kurzů, které jsou uvedeny pro tradiční 3-way sázky na výsledky. To znamená, že doporučujeme si pečlivě porovnávat kurzy! Populární alternativou DNB je takzvaná sázka "Double Chance" (= dvojitá šance), která vám umožní vsadit na dva možné výsledky v rámci jedné sázky. I když jsou kurzy níže, můžete však vyhrát i v případě remízy a nebude se vaše původní sázka vracet zpět. Abychom vám poskytli obecnou představu o rozdílech v kurzech pro oba tyto typy sázek, přestavíme si příklad – Arsenal vs. Tottenham.

 • Draw no bet
  Výhra Arsenal Kurz 1.80 | Výhra Tottenham Kurz 1.90
 • Stávka "Dvojitá šanca"
  Arsenal/X I Kurz 1.45
  X/Tottenham | Kurz 1.30
  Arsenal/Tottenham | Kurz 1.55

Která z těchto dvou forem sázek je vhodnější, závisí v konečném důsledku od samotného zápasu a sázkové kanceláře. Obecně platí, že když se podíváte na celkový balík sázkových kurzů, minimalizaci rizika a šance na výhru, zaznamenáváme jasné upřednostnění sázek bez remízy - "Draw no bet".

nach oben