Dlouhodobé sázky

Dlouhodobé sázky jsou pevným startérem na sázkovém trhu. Tato sázková forma je klasickou jednoduchou sázkou. V naší Škole sázení vám chceme ukázat konkrétní detaily, jak fungují takové sázky, jakož i cenné tipy a užitečné strategie sázení.

Lesedauer: 4 min

Jaké jsou výhody a nevýhody dlouhodobých sázek?

Jaké výhody má tato forma sázky? Ideální dlouhodobé sázky poskytují vzrušení během celé sezóny. Můžete získat velkou osobní výhodu, číst statistiky v předstihu a nabudete aktuální informovanost a novinky. Absolutní výhodou jsou velmi atraktivní vysoké kurzy, které získáte v oblasti dlouhodobých sázek. Doporučujeme porovnaní kurzů, neboť rozdíly v kurzech mohou být v různých sázkových kancelářích poměrně velké. Nevýhodou je dlouhé časové období, na které se sázka vztahuje. To přirozeně připomíná jistý faktor nejistoty. V soutěžích, které se odehrávají v průběhu několika měsíců, je docela možné, že sportovci budou zranění nebo vypadnou z jiných důvodů. Vždy byste si měli být vědomi tohoto rizika. Navíc dlouhodobé sázky se brzy stanou nezajímavými, pokud se vám nepodaří vytvořit sázku před začátkem sezóny. Pokud je určitý fotbalový tým jasně na čele po 15 kolech, tak už nemá velký smysl vytvořit sázku právě kvůli nízkým kurzem. Na druhé straně si však můžete říci: Ok – vypadá to jako bezpečná výhra - přijímám nízké kurzy! Pokud chcete vyrobit rychlé peníze, dlouhodobé sázky nejsou zřejmě na to ideální. Vaše sázky jsou zavázány až do chvíle, dokud soutěž skončí. Takže byste měli raději přemýšlet dvakrát, jestli chcete opravdu vsadit hodně peněz, nebo spíše nižší částku.

Jaké jsou dlouhodobé sázky?

Jak naznačuje název, dlouhodobé sázky se odehrávají (resp. zachycují) delší časové období. Lze je nazvat i opakem live sázek. Dlouhodobé sázky jsou nabízeny na všechny možné sporty, ať už jde o fotbal, tenis, basketbal, lední hokej, F1 či zimní sporty. Sázka se používá pro déle, sezónní období – o čem mluví i samotný název. Populárními příklady jsou: kvalifikace EURO nebo Mistrovství světa, příp. závěrečná fáze EURO a MS, ligy, "pohárovky", příp. jiné turnaje. Klasická dlouhodobá sázka se zaměřuje na sázky na vítěze zvolené soutěže. Proto se často hovoří o sázkách na mistrovství ve fotbale nebo jiných sportech. Například můžete vsadit na to, kdo vyhraje Německou Bundesligu, Premier Ligu, ale také turnaje jako Liga mistrů či DFB Cup. Dlouhodobá sázka v případě tenisu by například byla postavena na vítězi určitého turnaje Grand Slámu jako je Wimbledon. Tento princip funguje analogicky pro všechny ostatní sporty: Kdo bude mistrem světa ve formuli 1? Kdo vyhraje světový pohár v biatlonu? Dlouhodobé sázky jsou obvykle vytvořeny před začátkem sezóny nebo před zahájením samotného šampionátu či příslušného turnaje, protože dostanete nejlepší kurzy. Samozřejmě, můžete je vytvořit v průběhu určité soutěže. Můžete například vsadit na konečného vítěze v semifinále. Potom však zůstanou už jen čtyři týmy (nebo hráči) na výběr. Nezapomeňte: Sázkové kanceláře reagují na průběžné výsledky a přímo úměrně tomu přizpůsobují kurzy. Výpočet zisku funguje jako obvykle: sázky jsou vynásobeny sázkovými kurzy. Příkladem dlouhodobé sázky, v níž se sází na vítěze soutěže, je tip na celkového vítěze Světového poháru v alpském lyžování:

  • Marcel Hirscher | 3.50
  • Alexis Pinturault | 4.00
  • Kjetil Jansrud | 6.00
  • Henrik Kristoffersen | 7.00
  • Aksel Lund Svindal | 10.00
  • Felix Neureuther | 30.00

Které strategie dlouhodobých sázek můžete použít?

Je možné následovat mnoho různých sázkových strategií s dlouhodobými sázkami. Výše jsme již zmínili klasiku, sázení na vítěze soutěže. Kromě toho je zde i mnoho dalších možností, které vám chceme předložit. Navíc vám chceme poskytnout důležité a užitečné tipy, které vás dovedou k úspěchu v sázení.

Ve fotbale se dá například vsadit na to, kdo vypadne, nebo zda určitý tým skončí mezi prvními 3, 4 nebo 5. Kromě toho jsou velmi populární sázky na střelce: Kdo vstřelí nejvíce gólů v určité sezóně v Bundeslize nebo během kvalifikace na Mistrovství světa? Kromě toho je možné vytvořit dlouhodobé sázky na základě principu over/under (nad/pod). Zde tipujete na určitý počet gólů, který stanoví sázková kancelář (zda bude překročen určitý počet gólů, nebo ne). Jedním z mnoha příkladů: Vstřelí Barcelona více/méně než 90 gólů v lize? V tomto případě máme 2-way sázku. Kurzy budou v tomto případě mnohem nižší, než je obvyklé u této sázkové formě. Další 2-way sázka by byla head-to-head sázka: Kdo skončí nakonec umístěn výše? Některé sázkové kanceláře nabízejí i takzvané sázky na trenéry: Který trenér bude najatý určitým týmem? Který trenér ztratí svou práci nejblíže? Někdy můžete najít i sázky, ve kterých jasný favorit – v případě, že existuje jeden – bude/nebude vyloučen/vyřazen. Můžete například umístit dlouhodobou sázku na šampiona německé Bundesligy, kde FC Bayern není zahrnut. Smysl takové sázky: Sázkové kurzy jsou atraktivnější pro sázkaře! Fotbal má zdaleka nejlepší portfolio týkající se dlouhodobých sázek, stejně jako ostatních sázkových forem. Mnohé z uvedených alternativ lze nalézt i pro jiné sporty. V oblasti motorových sportů a zimních sportů jsou dlouhodobé sázky také velmi populární.

Zajímavé varianty dlouhodobých sázek na bet-at-home. Horní část: Sázka na vítěze Premier League bez klubů Manchesteru. Spodní část: Kdo může skončit v top 4?

Dlouhodobé sázky: Individuální nebo kolektivní sporty?

Nezávisle na druhu dlouhodobé sázky, kterou jste si vybrali, měli byste před vytvořením sázky a výběrem týmu vždy udělat jednu věc: Shromáždit si co nejvíce informací. Před začátkem soutěže byste měli vědět, které prostupy byly provedeny, nebo zda došlo k jiným změnám v personálu. Kromě toho je důležité vědět o formě týmů nebo jednotlivých hráčů v poslední sezoně nebo posledních týdnech či měsících. Existují zranění nebo jiné problémy? Pouze tehdy, když jsou vám známá nejdůležitější fakta, byste měli provést vaši sázku. Měli byste si být vždy vědomy: Individuální sporty jsou při dlouhodobých sázkách riskantnější, protože vše stojí na jedné osobě a také na té jedné osobě může všechno padnout. Pokud sportovec, na kterého vsadíte, se v průběhu sezóny zraní nebo potřebuje přestávku z jiných důvodů, vaše sázka je ztracena. V kolektivních sportech je možné lépe kompenzovat individuálně zranění. Na druhé straně je jednodušší v individuálních sportech posuzovat formu a předvídat.

nach oben