Asijské handicapové sázky

Sázky s asijským handicapem jsou speciální formou tradičních handicapů. Tento typ sázky se nejvíce odvolává na širokou škálu taktických sázkových příležitostí a větší šanci na výhru v porovnání s běžnými sázkami na výsledek. Kromě toho sázky s asijskými handicapy nabízejí další potenciální výsledek v tom, že i když je váš tip nepřesný, vaše celá sázka, příp. její část se vám může vrátit. Sázky s asijským handicapem jsou velmi všestranné a nabízejí různé možnosti výběru – proto vám chceme představit tento typ sázek, také sázkové příležitosti a jak optimálně využít AH strategie!

Lesedauer: 8 min

Co je přesně asijská handicapová sázka, resp. asijský handicap?

Sázky s asijskými handicapy – často zkrácené na AH – jsou velmi speciální a všestranné handicapové sázky. Základní princip je v podstatě stejný: outsiderovi pro začátek udělit výhodu, nebo favoritovi nevýhodu, kterou se dosáhne větší rovnováha/vyrovnanost sportovního zápasu, čímž se vytvoří rovnoměrněji a tím i atraktivnější kurzy. V ideálním případě se budou pohybovat kolem 2.00. Logicky je outsiderovi přidán bonus formou gólové výhody – jinými slovy, do skutečného výsledku se přidá určitý počet gólů. Nebo naopak: Určitý počet gólů se odečte od skóre favorita. Jinými slovy, předpokládáme fiktivní výhody nebo nevýhody, tzv. plus a mínus góly. V důsledku toho, když vytváříte sázky na asijské handicapy, většina sázkových kanceláří používá tento systém:

 • Favorit | Označení ( - )
 • Outsider | Označení ( + )

Hlavním rozdílem mezi sázkami s klasickými handicapy a asijskými handicapy je, že s asijskými handicapy si můžete kromě celých handicapů vybrat i z polovičních, čtvrtinových nebo tříčtvrtinovou handicapů. V důsledku toho existuje prakticky nespočet příležitostí a strategií, které můžete využít prostřednictvím AH. Některé z nich vám představíme níže. Jak naznačuje název, tento typ sázek je v Asii mimořádně oblíbený a je zde dobře zdomácnělý. Avšak už i v Evropě se AH stávají stále populárnějšími, protože stále více sázkových kanceláří uznává potenciál tohoto druhu sázek. Existují v zásadě dva důvody: AH se na jedné straně používá především na fotbalové sázky, sport, který jasně dominuje na trhu v Evropě. Na druhé straně, kromě toho, že jsou nevýrazně rozdílné, asijské handicapy nabízejí sportovním tipařem další obrovskou výhodu: zvýšené šance na výhru a možnost získat vaši původní sázku nebo její část zpět. Jak je to možné? V této formě sázení možnost volby výsledku jako remízy neexistuje – což jednoduše znamená, že vaše sázka se vám v případě remízy vrátí. Není divu, že profesionální sportovní tipaři, kteří se zaměřují na bezpečnost, to rádi využívají ve svůj prospěch a stále více usilují o sázky AH. Tímto způsobem se 3-way sázka stává 2-way sázkou a vaše šance na výhru stoupají z 33 % na 50 %. To znamená, že u tohoto typu sázek se vyžaduje pouze jednoduchá volba výběru mezi dvěma protihráči.

Co jsou to celé asijské handicapy?

Celé AH mají nejblíže k tradičním handicapem. Vaše výhoda: kromě dvou výsledků 1) vyhrajete sázku nebo 2) prohrajete sázku, je zde i možnost 3) vaše sázka se vrátí. Podíváme se na to, jak to funguje.

Asijský handicap 0

Tato varianta, která se také nazývá "draw no bet" (= sázka bez remízy), vstupuje do hry, kdy stojí proti sobě dva vyrovnané týmy s téměř stejnými kurzy. V tomto případě zmizí možnost remízy. Pokud zápas skončí nerozhodně, sázka se vám vrátí. To podstatně minimalizuje rizikový faktor ve váš prospěch. Z tohoto důvodu máte jen dvě volby (ne tři), což znamená, že máte šanci 50:50, a tedy šanci zdvojnásobit vaši sázku! Zápas, jako je např. Stoke City versus Leicester City, by se dal tomuto scénáři přizpůsobit, protože nebezpečí remízy je velmi reálné.

 • Tip: na Stoke | AH 0 | Kurz 1.85
 • Tip: na Leicester | AH 0 | Kurz 2.05

Bližší informace, tipy a sázkové strategie o "draw no bet" (= sázka bez remízy) můžete najít zde.

Asijský handicap 1

Asijský handicap 1 funguje velmi podobně jako tradiční handicap, přičemž jeden z týmů začíná zápas s výhodou 1:0. Rozdíl je, že máte možnost návratu vaší sázky zpět. Uvedeme příklad: zápas mezi Bournemouth a Chelsea. Máte dvě možnosti – na zápas můžete umístit sázku AH -1 nebo AH +1:

 • Tip: na Chelsea | AH -1 | Kurz 2.10
 • Tip: na Bournemouth | AH +1 | Kurz 1.80

Předpokládejme, že jste na Chelsea vsadili 10 € v podobě AH -1: Jinými slovy, jeden gól bude odečten od skutečného konečného výsledku Chelsea. Pokud Chelsea nyní vyhraje s více než jednobrankovou výhodou, sázka je vyhrána a dostanete 21 €. Pokud vyhraje Chelsea, ale jen s jedním gólem, pak fiktivní výsledek je remíza a vaše 10 € sázka vám bude vrácena. Na rozdíl od toho máte možnost vsadit AH +1 na outsidera Bournemouth. Jaké jsou podmínky v této situaci? Pokud Bournemouth vyhraje nebo zápas skončí remízou, vyhrajete sázku a dostanete 18 €. Pokud váš tým prohraje o jeden gól, přinejmenším vaše původní sázka vám bude vrácena. V takovém případě by vaše sázka AH byla přehrána pouze pokud Bournemouth přehraje o dva nebo více gólů. Přirozeně byste měli možnost umístit sázku i AH +1na Chelsea nebo AH -1 na Bournemouth. Logicky by to ale znamenalo, že kurzy by byly velmi nízké. V důsledku toho by tyto varianty byly méně přitažlivé a méně smysluplné.

Jaké jsou poloviční asijské handicapy?

AH jsou založeny na stejném principu jako sázky s klasickými handicapy. V této variantě je rozhodujícím rozdílem fakt, že ztratíte možnost vrácení vaší sázky. Kvůli "polovičním gólem", které jsou přidány nebo odečteny, je nemožné mít fiktivní remízu jako jeden z vašich výsledků. Závěr: s polovičními asijskými handicapy jsou možné pouze dva výsledky – buď je sázka je vyhrána, nebo je prohrána.

Asijský handicap 0,5

Nejzřetelnější sázkovou strategií zahrnující poloviční AH je buď odečíst 0,5 gólu (= -0,5) od skóre favorita, nebo přidat 0,5 gólu (= +0,5) ke skóre outsidera. V důsledku toho se sázení na outsidera stává podstatně atraktivnějším. Jako konkrétní příklad této varianty uvádíme zápas mezi Evertonem a Watfordem.

 • Tip: na Everton | AH -0,5 | Kurz 1.95
 • Tip: na Watford | AH +0,5 | Kurz 1.95

Everton vstupuje do zápasu jako favorit a dostane handicap v hodnotě -0,5. Watford, na druhé straně, je outsider a dostává polgólovou výhodu. Předpokládejme, že jste vsadili 10 € na Everton. Sázka je vyhraná pouze pokud Everton skutečně vyhraje. Pokud zápas skončí remízou, sázka je prohraná. Na druhé straně, pokud vsadíte na Watford: Pokud zápas skončí remízou, kvůli dalšímu polovičnímu gólu bude Watford mít na kontě vítězství a získáte výhru 19,50 €. Pokud by Watford dokázal reálné vyhrát zápas, samozřejmě byste vyhráli. Sázka je přehrána pouze pokud Everton opravdu splní svůj úkol favorita. Varianta AH +/- 1,5 pracuje na stejném principu.

Asijský handicap 1,5

Sázky AH +/- 1,5 pracují na stejném principu jako +/- 0,5. Jediný rozdíl: Pokud se rozhodnete jít na vítězství favorita s AH -1,5, váš tým bude muset vyhrát minimálně o dva góly, aby se zajistil úspěch vaší sportovní sázky. Na druhé straně, pokud vsadíte na outsidera s AH +1,5, porážka o jeden gól by znamenala výhru pro vaši sázku. V tomto formátu by byl reální výsledek 2:1 transformován na 2: 2,5. AH sázky +/- 2,5, +/- 3,5 atd. fungují stejným způsobem.

Co jsou to čtvrtinové asijské handicapy?

Čtvrtinové asijské handicapy v podstatě zahrnují dvojitou sázku. V této variantě je vaše sázka rozdělena mezi dvě sázky AH. V závislosti na zvolené čtvrtky (např. 0,25 nebo 0,75), budete sázet na dva asijské handicapy na každé straně. Takto existuje mnoho scénářů, podle kterých můžete vyhrát. Ty vám podrobněji popíšeme níže. Na první pohled se zdá, že tento princip sázení může být pro vás dost matoucí nebo komplikovaný – ale vůbec to tak není. Tato tabulka vám to pomůže objasnit:

Asijský handicap 0,25 (0 a 0,5)

Jak bylo uvedeno výše, sázka na asijský handicap 0,25 v podstatě zahrnuje umístění dvou různých sázek. Vaše sázka je rovnoměrně rozdělena mezi AH 0 a 0,5. Pro vás to především znamená znační minimalizaci rizika. Dovolte nám vysvětlit, jak přesně taková sázka funguje na konkrétním příkladu. Podle sázkových kanceláří je Bayern Mnichov mírně favoritem nad BVB. To znamená, že nejlepší sázkovou strategií by bylo buď dát Dortmundu malou výhodu, nebo dát Bayernu malou nevýhodu. Z tohoto důvodu se rozhodnete pro AH 0,25, abyste získali relativně vyvážené kurzy.

 • Tip: na Bayern | AH -0,25 | Kurz 1.90
 • Tip: na BVB | AH +0,25 | Kurz 2.10

Předpokládejme, že jste vsadili 20 € na předpokládaného outsidera Dortmund – tato sázka bude pak rozdělena - 10 € umístěných na AH 0 a 10 € na AH +0,5. Pokud se BVB podaří vyhrát zápas, obě tyto sázky budou úspěšné a budete mít na kontě výhru 42 € (= 22 € čistý zisk). Pokud zápas skončí remízou, vyhrajete sázku AH +0,5 a sázku na AH 0 vám bude vrácena. Vaše výhra bude pak 31 €, což odpovídá čistému zisku 11 €. Pokud Bayern vyhraje, celá vaše sázka bude přehrána. Nyní předpokládejme opačný scénář, díky kterému umístíte sázku AH -0,25 na Bayern. Pokud by favorit vyhrál, měli byste si být jistý 38 € výhrou, protože oba sázky také vyhrají. Pokud zápas skončí remízou, ztratíte svůj asijský handicap -0,5, i když dostanete zpět vaši sázku z AH 0. Pak zůstanete s 10 € z původních 20 €. Pokud vyhraje BVB, prohrajete obě sázky a odejdete s prázdnou.

Asijský handicap 0,75 (0,5 a 1)

Asijský handicap +/- 0,75, který sestává ze dvou variant +/- 0,5 a +/- 1, je velmi podobný AH +/- 0,25. Vaše sázka je rozdělena mezi tyto dvě sázky. Sázkové kanceláře vidí Southampton jako jasného favorita nad Burnley – ale díky AH 0,75, budete moci získat atraktivní - a něco, o co usiluje tento typ sázek - velmi vyvážené kurzy, někde v rozmezí kolem 2.00. Znovu předpokládejme, že vsadíme 20 €, které se pak rozdělí mezi sázky AH 0,5 a 1.

 • Tip: na Southampton | AH -0,75 | Kurz 1.80
 • Tip: na Burnley | AH +0,75 | Kurz 2.10

Jinými slovy, šance na zdvojnásobení sázky jsou zhruba 50 %. Pokud předpokládáme, že si vyberete variantu, jak je popsáno výše, a vsadíte 20 € na Southampton, pokud Southampton dokáže vyhrát s alespoň dvoubrankový vedením, vaše sázky AH -0,5 jakož i AH -1 obě vyhrají. V takovém případě by vaše výhry dosáhly částky 36 €. Pokud však Southampton vyhraje pouze o jeden gól, vyhrajete pouze AH -0,5. Sázka AH -1 vám však bude vrácena. Jinými slovy, vyhrajete částku 18 €, což odpovídá čistému zisku plus 8 €. Pokud zápas skončí remízou nebo vítězstvím Burnley, přehrajete celou sázku. Ale jak by to vypadalo, kdybyste se rozhodli umístit AHC +0,75 sázku na outsidera Burnley? Výhra Burnley, ale i remíza by stačily na vybrání obou sázek a výhru 42 €. Pokud Burnley utrpí porážku od Southamptonu o jeden gól, pak bude vaše sázka +0,5 prohrána. Z druhé sázky +1 však bude částka 10 € vrácena. Pak byste odešli se ztrátou ve výši 10 €, i když byste alespoň neprohráli celou vaši sázku. Pokud Burnley utrpí jasnou porážku (rozdíl dvou nebo více gólů), přijdete o obě sázky. Čtvrtinové sázky na asijské handicapy se +/- 1,25, +/- 1,75 atd. fungují velmi podobně.

Čtyři asijské handicapy pro madridské derby v sázkové kanceláři 1xbet. Čísla 1 a 2 vedle položky "Handicap" se vztahují na domácí tým (1) nebo hostující tým (2). Hodnoty uvedené v závorkách popisují AHC.

Proč jsou sázky s asijskými handicapy tak populární?

Rostoucí popularita tohoto typu sázky se jednoduše nestala náhodou. Jedním z hlavních důvodů jeho neuvěřitelné popularity na dnešním trhu je, samozřejmě, a jak jsme již zmínili, nižší riziko ve srovnání s tradičními handicapy nebo sázkami na výsledek. Zatímco klasická sázka, která funguje podle principu 1X2, je 3-way sázka, AH je vlastně pouze 2-way sázka, s 50 % šancemi na úspěch. Další výhoda: Možnost remízy, která je v sázkové komunitě nepopulární, nenáviděná, je vyloučena – v této speciální formě sázení prostě není místo pro remízu. Sázíte pouze na výhru jednoho ze dvou zúčastněných týmů. V případě remízy vám bude vrácena celá sázka nebo polovina původní sázky. Navíc asijské handicapy vám nabízejí široký výběr možností sázení. Tato obrovská škála příležitostí je částečně způsobena skutečností, že sázky AH, na rozdíl od sázek s tradičním handicapem, umožňují sázet s celými, ale také s polovičními a čtvrtinové sázkami. To nabízí maximální flexibilitu všem taktikům mezi vámi, což umožňuje používat strategii sázení, která vás nejvíce oslovuje. Popularita čtvrtinových handicapů má hodně co do činění se skutečností, že vaše sázka je rozdělena mezi dvě nezávislé sázky, čímž se zvyšuje vaše šance udržet si sázku, i když byla vaše předpověď špatná. V následující tabulce jsme sestavili všechny příslušné možnosti a možné výsledky sázek, abychom vám poskytli lepší přehled:

Tabulka: Možnosti výhry asijských handicapů

Co musíte mít na paměti s asijskými handicapy?

Zejména začátečníci by měli zvážit, zda chtějí začít s touto o něco náročnější a komplexnější formou sázek. Určitý stupeň zkušeností v oblasti sportovních sázek je skutečně nutný, abyste mohli odhadnout, zda různé sázkové kanceláře nabízejí dobré kurzy. Koneckonců: I při možnosti vrácení vaší sázky v případě remízy, ani u tohoto typu sázek neexistuje taková věc jako 100 % jistota! Abyste našli úspěšnou kombinaci pravděpodobnosti výhry, rizika a atraktivních kurzů, stojí za to studovat a porovnat si různé možnosti sázení, které jsou k dispozici. Takže: Začněte se širokým přehledem a potom si vyberte ideální variantu, která bude provázet vaši preferovanou strategii, a tím využijete různé AH sázky ve váš prospěch.

nach oben