3-way sázky

3-way sázky, tzv. 1-X-2 sázky zahrnují sportovní sázky, které mají tři možné výsledky. Kromě základů vás také upozorníme na to, co byste měli mít na paměti předtím, než umístíte 3-way sázku a jaké sázkové strategie jsou vhodné pro tuto formu sázení!

Lesedauer: 2 min

Co je 3-way sázka?

3-way sázky jsou všechny sportovní sázky, které mají tři možné výsledky. To znamená, že máte tři možnosti sázek. Sportovní událost může skončit, kromě výhry a prohry, i remízou. Máte tak opravdu tři možné výsledky, které se mohou v případě 3-way sázky vyskytnout. Za klasické příklady 1-X-2 sázky lze označit sázky na výsledek fotbalového zápasu nebo např. i házenou. Jak vidíme, šance na úspěšnost budou vždy 1:3. Jedním z důvodů, proč jsou 3-way sázky tak populární ve srovnání s 2-way sázkami, i přes větší riziko, je, že se s největší pravděpodobností setkáte s vyššími kurzy. Především velká popularita tohoto typu sázky je důsledkem jednoho důležitého faktu: sázky na výsledek fotbalového zápasu jsou zdaleka nejběžnějším typem sportovní sázky.

Jaké jsou typické 3-way sázky?

Nejznámější 3-way sázky jsou ty, které se zaměřují na výsledek sportovní události, která může vést k vítězství, prohře nebo remíze. A pro sportovních tipérů je fotbal v tomto ohledu jasným číslem jedna. Jde o klasické sázky založené na vzorci 1X2, o kterých předpokládáme, že všichni už víte.

  • 1 - vítězství domácích
  • X - remíza
  • 2 - vítězství hostů

Ve vzácných případech, namísto X, může sázková kancelář používat 0 - přičemž význam je stejný (pokud není uvedeno jinak). Pokud se zápas, jako v případě finále poháru, uskuteční na neutrálním poli, 1 znamená vítězství týmu uvedeného jako prvního. 2 je pro tým uveden jako druhý. Samozřejmě, v této kategorii zahrnujeme VŠECHNY sportovní sázky, které mají tři možné výsledky, a tedy pravděpodobnost úspěchu 1:3. Existuje jich mnoho. Jako příklad uvádíme následující sázku na vstřelené góly:

  • Ve které polovině zápasu bude vstřeleno více gólů?
  • v 1. poločasu | Kurz 2.50
  • v 2. poločasu | Kurz 2.00
  • v obou poločasech stejný počet gólů | Kurz 3.00

Co byste měli mít na paměti při zvažování 3-way sázek?

Zejména pokud jde o vyřazovací zápasy ve fotbale, musíte být velmi pozorný, před tím, než uzavřete vaše sázky. Zda se sázka vztahuje na výsledek zápasu po uplynutí běžného hracího času nebo po 120 minutách, tehdy jde o opravdu tradiční 3-way sázku. Často se však v pohárových soutěžích sázkové kanceláře ptají, kdo postoupí do dalšího kola. A v takovém případě se opravdu díváme na 2-way sázky. Nechceme, abyste si je zaměňovali. Může se stát, že i přesto, že tým v zápase zvítězí, do dalšího kola postoupí druhý tým. To znamená, že zejména při soutěžích „pohárovek“, abyste předešli záměně, musíte si být přesně vědomi, na co přesně sázíte.

Ano – i když to závisí na typu sázky, možná budete muset vytvořit sázku v různých sázkových kancelářích. Obecně, doporučujeme vytvořit si účty s několika sázkovými kancelářemi, abyste mohli vždy využít nejlepší kurzy a nabídky. Chcete-li tento způsob používat strategicky na to, abyste si zajistili jisté výhry, odkazujeme na naši část o jistých sázkách (angl. surebets). V uvedené sekci pro vás sestavujeme všechny jisté sázky, které slibují zaručené výhry. Jako další alternativu mohou tipaře na poslední chvíli také zvážit vícenásobné sázky, tzv. multi-sázky, které vám umožní vsadit na více než jeden výsledek zápasu prostřednictvím jedné sázkové kanceláře. Kromě toho existují takzvané sázky s dvojitou šancí, tzv. double chance sázky. V takovém případě máte možnost vsadit i následovně: 1X, 2X nebo 12, což zvyšuje vaše šance na výhru až na 67 %. Pokud si zvolíte uvedenou sázkovou strategii, musíte samozřejmě počítat s nižšími kurzy. Pokud vás tato možnost oslovila, budete si muset důkladně porovnat nabízené kurzy. Koneckonců, musíte se ujistit, že když vsadíte, budete vy to, ne sázková kancelář, kdo bude profitovat.

nach oben