2-way sázky

2-way sázky (1-2 sázky) jsou nejjednodušší formou sportovních sázek. Základ tohoto sázkového principu lze vysvětlit rychle: tento typ sázky vám nabízí 2 různé možnosti výsledku (1 nebo 2), ze kterých si můžete vybrat! V následujícím článku probereme, jakých aspektů 2-way sázení byste si měli být vědom a jakou strategii si zajistíte největší zisky!

Lesedauer: 2 min

Co je 2-way, tzv. 1-2 sázka?

Jak naznačuje název, 2-way sázky (way = angl. způsob) jsou sportovní sázky, které vám dávají dvě cesty k úspěchu. Jinými slovy, existují dva možné výsledky a logicky jen dvě možnosti pro vaše sázky. Například tenisový zápas má jednoho vítěze a jednoho poraženého, což znamená, že existují ze zápasu dva možné výstupy, ze kterých si můžete vybrat. Toto je klasický příklad 1-2 sázky: vítěz bude buď hráč A, nebo hráč B. Při tomto typu sázky jsou vaše šance na úspěch teoreticky 50:50. Ale protože existují pouze dva možné výsledky, sázkové kanceláře reagují na to nižšími sázkovými kurzy než v případě událostí s třemi nebo více potenciálními výsledky. Nicméně pokud se rozhodnete vsadit na outsidery, 2-way sázky mohou přinést vysoké výhry. Stratégové, kteří přemýšlejí dlouhodobě, staví především na šancích na vysoké výhry a rádi sázejí s tímto typem sázky.

Jaké jsou typické 2-way sázky?

K dispozici jsou klasické 2-way sázky pro sportovní akce a sporty, kde není šance na remízu, což znamená, že existují pouze dva možné výsledky, jako je tomu např. v případě tenisu a volejbalu. Kromě sázek, které se zaměřují na vítěze daného sportovního zápasu, všechny další sportovní sázky se dvěma možnými výsledky patří mezi tzv. 1-2 sázky. Zahrnují také sázky over/under (nad/pod) jako "Bude více nebo méně než 1,5 gólu vstřeleno v daném zápase?", Jakož i jakékoli otázky, na které lze odpovědět pomocí "Ano" nebo "Ne", např. "Bude vstřelená branka v prvních 15 minutách zápasu?". Pokud se rozhodnete vsadit na to, zda se Německo dostane do semifinále dalších mistrovství světa, jsou tu dva možné výsledky: buď němečtí fotbalisté postoupí do semifinále nebo ne. Opět platí, že jde o 2-way sázku. Mezi další podobné 1-2 sázky patří takzvané sázky typu head-to-head.

Co byste měli mít na paměti při zvažování 2-way sázek?

Měli byste být obzvlášť opatrní při posuzování "předpokládaného" výsledku 2-way sázky. Co tím myslíme? Z velké části si myslíme, že např. lední hokej a basketbal jsou ideálními kandidáty na sázky 1-2, protože po prodlouženích či trestných střílení je vždy jeden vítěz a jeden poražený. Pokud však sázíte na skóre na konci řádné hrací doby, můžete také čelit remíze. To znamená, že před vytvořením sázky byste měli být opatrní a zkontrolovat přesně, na co se sázky vztahují. Totéž platí pro vyřazovací zápasy ve fotbale: nezapomeňte zjistit, zda sázka a/nebo kurzy se vztahují na skóre po 90 minutách, 120 minutách, nebo potenciálně až dokonce včetně pokutových kopů! Pokud vsadíte na to, kdo nakonec postoupí z eliminačních zápasů do vyřazovací fáze půjde o 2-was sázku.

Je možné vsadit na oba výsledky 2-way sázek?

Ano – ale za předpokladu, že své sázky podáte prostřednictvím dvou různých sázkových kanceláří. To znamená, samozřejmě, že budete potřebovat sázkové účty vytvořené ve více sázkových kancelářích. Taková strategie je výnosná pouze tehdy, pokud si všimnete velké rozdíly v kurzech nabízených různými sázkovými kancelářemi. Pokud jsou kurzy pro oba výsledky 2.00 nebo více, můžete si zajistit jistou výhru. Zde je možný – čistě teoretický – příklad:

  • Tenis | Alexander Zverev vs. Dominic Thiem
  • Sázková kancelář A | Kurz na vítěze Zverev 2.10
  • Sázková kancelář B | Kurz na vítěze Thiem 2.30

Pokud s každou sázkovou kanceláří podáte sázku 10 €, budete se moci spolehnout na jistou výhru 1 nebo 3 €. Jde o scénář, kterému bude předcházet dlouhý lov převáděn pravděpodobně velkým úsilím s minimální odměnou. Takzvané "jisté sázky" - jinými slovy zaručeny sázky, sázky na jistotu (angl. surebets) - jsou něčím, co pro vás pravidelně vyhledáváme a prezentujeme na naší webové stránce.

Je možné kombinovat 2-way sázky?

Přirozeně. Je možné bez ohledu na typ sázky, způsobu sázení, či sportu sestavit kombinované sázky dle vašeho přání. Nezáleží na tom, zda tyto sázky zahrnují 2-way nebo 3-way sázky. Kombinace obou výsledků jedné události však není, jak již bylo zmíněno, možná.

nach oben